Tüm Marvel karakterlerinin yer alacağı ''Avengers: Infinity War'' filmlerini Joe ve Anthony Russo yönetecek

Captain America: The Winter Soldier filminin yönetmenleri olan Russo kardeşler, Marvel’ın en büyük film projesinin de yönetmenleri oldu. 2018 ve 2019 yıllarında vizyona girecek iki filmden oluşacak Avengers: Infinity War filmleri Spider Man’den Thor’a, Iron Man’dan Thanos’a tüm Marvel karakterlerini biraraya getirecek!


İlk olarak 1992 yılında yayımlanan Infinity War isimli çizgi romandan uyarlanacak filmler her iki yılın mayıs ayında vizyonda olacak.

Marvel’ın son yıllarda iyice ağırlık verdiği sinematik evreninin en görkemli yapımları olacak gibi gözüken Avengers: Infinity War filmlerinin senaristleri henüz açıklanmış değil. Ama söylentiler, yine Captain America filmlerinin senaristleri olan Christopher Markus ve Stephen McFeely’nin en kuvvetli adaylar olduğu yönünde.

Guardians Of The Galaxy filminde Thanos karakterini canlandıran Josh Brolin, Avengers: Infinity War filmiyle ilgili geçtiğimiz aylarda verdiği bir röportajda, filmin ”Thanos’un tüm Marvel karakterleriyle savaşı” şeklinde kurgulandığını dile getirmiş ve çizgi roman tutkunlarını heyecanlandırmıştı.

Joe ve Anthony Russo kardeşlerin yönetmenliğini üstleneceğibir başka Marvel filmi Captain America: Civil War‘un çekimleri önümüzdeki hafta başlıyor. Avengers: Infinity War filmlerinin çekimleriyse 2016 ve 2017 yıllarına yayılarak yapılacak.