Tüm zamanların en çok Shazamlanan şarkısı Tones and I’dan

2008’de bir akıllı telefon uygulaması olarak kurulan ve Apple Music bünyesinde hizmet veren Shazam, şimdiye dek uygulamada en çok aratılan şarkıların listesini yayımladı. Listenin zirvesinde Avustralyalı müzisyen Tones and I var.

Avustralyalı müzisyen Toni Watson, Tones and I mahlasıyla yayımladığı parçalarla önce ülkesinde sonra dünyanın dört bir ucunda bir fenomene dönüştü. Mayıs 2019’da yayımlanan “Dance Monkey”, senenin en büyük hitlerinden biri olmuştu. Aynı şarkı, tüm zamanların en çok Shazamlanan şarkısı. Bir buçuk sene gibi görece kısa bir süre zarfında 36 milyondan fazla Shazamlanmış.

Müzisyenin ününün Avustralya’yı aşıp okyanus ötesinde birçok ülkeye yayılmasına vesile olan parça bu. Bulgaristan’dan İsrail’e, Finlandiya’dan Malezya’ya, onlarca ülkede listelerin bir numarası olan “Dance Monkey”i karanlık bir dolabın içinde 30 dakikada yazdığını söylüyor Tones. Parçanın Liam Kelly ve Nick Kozakis imzalı klibinde de yaşlı bir adam kılığında karşımıza çıkıyor.

Tones and I’ın sokak müzisyenliğinden streaming rekorlarına uzanan kariyerini, geçtiğimiz aylarda Sadi Güran’ın illüstrasyonlarıyla hikâyeleştirmiştik. “Çizgi hikâye: Tones and I” dosyasına buradan ulaşabilirsiniz. 

Shazam, her ay 200 milyondan fazla insan tarafından kullanılıyormuş. Tüm zamanların en çok Shazamlanan şarkıları listesinin üst sıralarında Sia, Major Lazer, Ed Sheeran, Avicii, Hozier gibi popüler isimler var. 20’lik listeyi aşağıdan görebilir, 100’lük liste için buraya tıklayarak Apple Music’e ulaşabilirsiniz.

Tones And I- Dance Monkey
Lilly Wood and The Prick & Robin Schulz- Prayer In C (Robin Schulz Remix)
Passenger – Let Her Go
Avicii – Wake Me Up
Major Lazer feat. MØ & DJ Snake – Lean On
Ed Sheeran – Thinking Out Loud
Sia – Cheap Thrills
Gotye feat. Kimora – Somebody That I Used To Know
Kungs & Cookin’ On 3 Burners – This Girl
Hozier – Take Me To Church
Ed Sheeran – Shape Of You
John Legend – All Of Me
Ed Sheeran – Perfect 
Macklemore & Ryan Lewis – Can’t Hold Us
Clean Bandit feat. Jess Glynne – Rather Be
Macklemore & Ryan Lewis feat. Wanz – Thrift Shop
Alan Walker – Faded
SAINt JHN – Roses (Imanbek Remix)
Omi – Cheerleader (Felix Jaehn Remix)
Lewis Capaldi – Someone You Loved


Yükleniyor...