Üç aksiyon filmi daha dizi oluyor!

Televizyon yapımcıları geçtiğimiz sene Fargo‘nun yakaladığı başarının ardından hızını alamamış gibi gözüküyor. Devil’s Advocate, School Of Rock, Minority Report, Scream derken üç filmin daha dizi olarak karşımıza çıkacağı haberleri geldi: The Mortal Instruments, Underworld ve Resident Evil 

Resident Evil ve The Mortal Instruments film serilerinin yapımcısı olan Münih merkezli yapım şirketi Constantin Film’in başkanı Martin Moszkowicz’in New York Comic Con’da yaptığı açıklamalara göre iki filmin de dizileri bir anlamda spin-off gibi olacak. Başrol oyuncusu Milla Jovovich’in doğum yapacak olması nedeniyle rötarlı olarak vizyona girecek altıncı ve son Resident Evil filmi The Final Chapter‘ın ardından hazırlıklarına başlanacak dizide oyuncu kadrosunun filmdekine benzer olması bekleniyor.

Aynı isimli fantastik roman serisinden sinemaya uyarlanan The Mortal Instruments da Ed Decter yönetmenliğinde televizyon dizisi olacak. 2013’te vizyona giren The Mortal Instruments: City Of Bones gişede beklenen başarıyı yakalayamasa da roman serisinin popülerliği, diziye büyük ilgi olacağı konusunda Constantin Film’e güven sağlıyor.

New York Comic Con’dan dün gelen bir başka haber de Underworld‘le ilgiliydi. Film serisinin yönetmeni Len Wiseman, IGN’e verdiği röportajda, prodüksiyonu yapılmakta olan Underworld: Next Generation filminin ardından bir televizyon dizisi yapmayı planladıklarını açıkladı. Serinin başrol oyuncusu Kate Beckinsale’in de rol alması muhtemel görülen dizide, Underworld: Next Generation’da izleyeceğimiz Theo James de bulunacak.