Üç yılın ardından yeniden Stranger Things

İnanılmaz ama gerçek, Stranger Things 3. sezonun üzerinden neredeyse üç yıl geçti. Sezon finalinde ekibimizin Upside Down’dan gelen yaratıklarla mücadelesini izlemiş; Byers ailesi ile Eleven’ın, Jim Hopper’ın -olası- ölümünün ardından Hawkins’ten taşındıklarına şahit olmuştuk. Pandeminin etkisiyle bekleyiş uzadıkça uzar ve bu esnada Netflix kimi tadımlıkları önümüze getirirken, sezonun merakla beklenen fragmanı da nihayet teşrif etti. 

Tüyler ürperten The Upside Down atmosferiyle giriş yaptığımız tanıtımda, Hawkins’e dehşet saçan ve büyük yıkıma sebep olan Starcourt Savaşı’ndan bu yana altı ay geçtiğini öğreniyoruz. Kulaklarda Journey klasiklerinden “Seperate Ways” çınlıyor. Sadie, hayatını yitiren abisi Billy’nin mezarı başında, ölümünden sonra her şeyin felakete sürüklendiğinden ama yine de her şey normalmiş gibi davrandıklarından bahsediyor.

Bir yandan da lise hayatının getirdiği karmaşaya göğüs geren arkadaşlar için işler hepten zorlaşmış durumda anlaşılan. Rusların açtığı geçidi kapatmak için kendini feda eden Hopper ise sağ salim, dünyanın öteki ucunda. Bu esnada doğaüstü bir tehdit ortaya çıkıyor ve karakterlerimiz kendilerini, Eleven olmadan kazanılamayacak bir savaşın içinde buluyor.

Fragmanda Freddy Krueger ile özdeşleşmiş, konuk oyuncu olarak kadroya eklenen Robert Englund’u da görmek mümkün. Bu sezonda diziye dâhil olanlar arasında Jamie Campbell Bower (Peter Ballard), Joseph Quinn (Eddie Munson), Eduardo Franco (Argyle), Sherman Augustus (Lt. Colonel Sullivan), Mason Dye (Jason Carver), Nikola Djuricko (Yuri), Tom Wlaschiha (Dmitri), Myles Truitt (Patrick), Regina Ting Chen (Ms. Kelly), Grace Van Dien (Chrissy), Logan Riley Bruner (Fred Benson), Logan Allen (Jake), Elodie Grace Orkin (Angela), John Reynolds (Officer Callahan), Rob Morgan (Chief Powell) ve Amybeth McNulty (Vickie) var.

Stranger Things 4. sezonun ilk kısmı 27 Mayıs’ta, ikinci kısmı ise 1 Temmuz’da yayımlanacak.