Uzun bir aradan sonra: Lamb

Önümüzdeki pazartesi Zorlu PSM Studio sahnesinde gerçekleşecek, günün sendromuna ilaç niteliğinde bir etkinlik olan Lamb konseri öncesinde uzun yıllar birlikteliklerine ara veren Andy Barlow ve Lou Rhodes’un diğer projelerine göz gezdiriyoruz.

Manchester kökenli Andy Barlow ve vokalist Lou Rhodes’un 1996 yılında kurdukları Lamb 90’ların sonundan 2000’lerin başına hızlı bir tempo ile üretim yapıyor ve geniş kapsamlı turneler üzerinden festivallerde boy gösteriyordu. 1996-2003 arasında Lamb, Fear Of Fours, What Sound ve Between Darkness and Wonder isimli dört albüm yayınlayan ikili, 2003 sonrasında bir süreliğine yollarını ayırdılar ve solo projelerine odaklandılar.

2003 yılında bir komüne katılan Lou Rhodes bir süre ara verdiği müzik üretimine 2006 yılında kendi kurduğu Infinite Bloom isimli plak şirketinden yayınladığı, prestijli Mercury Ödülü’ne aday gösterilen ilk solo albümü Beloved Ones ile iddialı bir geri dönüş yaptı. Lamb’den farklı olarak solo kariyerinde folk odaklı bir müzik üreten Rhodes’un Beloved Ones albümünü Bloom, One Good Thing ve son olarak geçen sene piyasaya çıkan theyesandeye albümleri izledi.

Andy Barlow ise Lamb’in kış uykusuna çekildiği dönemi daha çok çeşitli grup ve isimlere prodüktörlük yaparak geçirdi. Placebo, Elbow ve Damien Rice gibi isimlerle işbirlikleri yapan Barlow Rhodes’un One Good Thing isimli üçüncü solo albümünün kayıtlarına da eşlik etti. Son olarak U2’nun tam bugün yayınlanan Songs of Experience albümünde beş parçaya prodüktörlük yapan Barlow kendi solo projesi LOWB Leap and the New Will Appear isimli ilk albümünü 2013’de Distiller Records etiketiyle yayınladı.

Downtempo, drum’n’bass, caz, trip hop gibi farklı türleri kendi tarzlarında bir araya getiren Lamb uzun bir aradan sonra 4 Aralık pazartesi akşamı Zorlu PSM Studio sahnesinde  sevenleriyle tekrar bir araya gelecek. Konser biletleri için buraya tıklayabilirsiniz.