Vans Music Night: Second & 3pillie

Bant Mag. – Vans ortaklığıyla sonbahar boyunca farklı mekânlarda gerçekleşen Vans Music Night konserlerinin sıradaki buluşması 23 Kasım’da. Pop punk sahnesinin köklü grubu Second ve yeni nesil hip hop sahnesinin tek kişilik dev orkestrası 3pillie, Babylon’da çalacak.


Second

1999 yılında üretimlerine başlayan punk grubu Second, yeni kadrosuyla beraber 2020’den bu yana yeni parçalar yayımlamaya ve konserlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı. Güncel Secondi kadrosunu; grubun kurucu üyesi Özgün Semerci, son dönem üretimlerinin mimarı prodüktör Kerem Brumend, yerli punk rock sahnesinin sevilen isimleri Alican Şalt ve Parham A.G oluşturuyor. Tükenmeyen enerjisi ve sevilen şarkılarıyla yıllar içerisinde ismini duyurmaya devam eden grup; punk rock’ın önemli isimlerinden NOFX, Yellowcard, Mxpx gibi gruplar ile İstanbul’da aynı sahneyi paylaştı. 2020’den beri beş teklinin yanı sıra Arkana Bakma ve İki Bomba isimli iki kısaçalar yayımlayan Second; yeni bir pop-punk hikâyesi yazıyor. Yakında yayımlanacak pek çok Second şarkısını da bu konserde ilk kez dinleyebilirsiniz.

3pillie

3pillie, İstanbul’da yaşamını sürdüren bir müzisyen ve MC. Esas enstrümanı piyano olmasına karşın yazdığı beatlerdeki ve bestelerdeki diğer enstrümanları canlı kaydediyor. Müziğinde caz, neo-soul, hip hop öğelerini barındıran 3pillie, kurucularından olduğuBadmash’te üç şarkılık bir kısaçalar ve sonrasında çeşitli tekliler yayımladı. Çeşitli düetlerle de karşımıza çıkan ve geçtiğimiz mayıs ayında Demonation Festivali No:11 kapsamında verdiği konserle aklımızı uçuran 3pillie, ilk albümü için hazırlıklarını sürdürmekte.

Vans Music Night: Second, Öncesi: 3pillie konserinin biletleri Biletix’te satışta. 

Google Takvime Ekle