Vefatının altıncı yıl dönümünde, sevgili Mehmet Uluğ anısına tasarlanan web sitesi ziyarete açıldı

Pozitif Müzik ve Babylon’un kurucularından Mehmet Uluğ aramızdan ayrılalı altı yıl oluyor. Vefatının altıncı yıl dönümünde, kendisini hayattayken gerçekleştirdiği vizyoner işleri hatırlayarak ve anısına yapılan üretimleri takip ederek anacağımız, mehmetulug.com sitesi ziyarete açıldı.

İstanbul doğumlu iş insanı, organizatör ve müzik küratörü Mehmet Uluğ’u pek çoğumuz, festival ve konser organizasyon şirketi Pozitif’in, müzik yapım şirketi Doublemoon’un ve Türkiye’nin en önemli müzik kulüplerinin başını çeken Babylon’un kurucusu olarak tanıyoruz. Türkiye’de müzik sahnesinin gelişmesine büyük katkılar sağlayan, memlekette müzik kültürünün önünü açan pek çok işe imza atan Mehmet Uluğ, 2012 yılında teşhisi konan kanser ile mücadelesini kaybederek, 20 Kasım 2013’te hayata gözlerini yummuştu.

Vefatından sonra hayatı hakkında çekilen Blues for Mehmet belgeseli ve “engellilik” olgusuna alternatif çözümler öneren, yenilikçi ve sürdürülebilir projeler üreterek, “Engelsiz Türkiye”ye doğru giden yol açan Alternatif Yaşam Derneği’nin Düşler Akademisi Kaş kamp alanında kurulan Mehmet Uluğ Müzik Evi ile anısı yaşatılmaya devam eden sevgili Mehmet Uluğ ile tanışmış ve beraber çalışmış olmaktan gurur duyuyor, kendisini bir kez daha sevgiyle ve saygıyla anıyoruz.