Viola Davis yeniden Amanda Waller suretinde

Yazı: Melis Tire

Fences ile 2016’da Oscar ödülü kazanan Viola Davis, DC Comics uyarlaması Suicide Squad filmlerinde canlandırdığı Amanda Waller karakteriyle yeni bir maceraya hazırlanıyor. DC Studios ortak CEO’su James Gunn tarafından duyurulan Waller adlı yeni dizide başrolde Viola Davis’i izleyeceğimiz kesinleşti.


DC evreninin beğeni toplayan Peacemaker dizisini takip edecek Waller, yaratıcı kadrosuyla da epey merak uyandırmakta. Watchmen senaristlerinden Christal Henry ve Doom Patrol’un yürütücü yapımcısı Jeremy Carver künyede rastladığımız isimlerden. Peacemaker oyuncu kadrosunun da Waller dizisinde karşımıza çıkacağı vurgusunu yapmış James Gunn. Hatırlatmakta fayda var: Viola Davis, söz konusu dizinin ikinci sezonunda da Amanda Waller suretinde kamera karşısına geçecek.

Henüz netlik kazanmış olmasa da HBO’nun diziyle ilgilendiği ve HBO Max kataloğuna ekleme planları yaptığı da konuşuluyor. 

Yakın gelecekte izleyeceğimiz diğer Viola Davis projelerine de bir kafa uzatmakta fayda var.

Air

Çekimleri tamamlanan ve 2023’te vizyona girmesi planlanan Ben Affleck filmi Air, Nike markasının Michael Jordan’la anlaşarak sneaker kültürüne yön verdiği Air Jordan’ın ortaya çıkış dönemini merceğe alacak. Oyuncu kadrosu yıldız isimlerle dolu: Viola Davis dışında Matt Damon, Jason Bateman, Marlon Wayans ve pek tabii Ben Affleck.

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes

2020’de yayımlanan The Ballad of Songbirds and Snakes / Kuşların ve Yılanların Şarkısı romanından uyarlanacak film, Katniss Everdeen’in öyküsünden yıllar yıllar öncesine götürecek. Steven Spielberg filmi West Side Story ile yıldızı parlayan Rachel Zegler ile The Gilded Age dizisinden anımsanabilecek Tom Blyth’e başrollerin emanet edildiği projeye; Peter Dinklage, Hunter Schafer ve Jason Schwartzman’ın dâhil olduğu duyurulmuştu. 10. Açlık Oyunları’nın oyun kurucusu Dr. Volumnia Gaul olarak izleyeceğimiz Viola Davis oldu.

I Almost Forgot About You

Son olarak dev bir fiyaskoya dönüşen Space Jam: A New Legacy ile karşımıza çıkan Malcolm D. Lee’nin yaklaşan projesi, Terry McMillan’ın aynı isimli romanından perdeye taşınıyor. Şu an için kadroda yer alan tek isim olan Viola Davis, iki kez evliliği suya düşmüş ve başarılı bir optometri uzmanı olan Georgia Young rolünde. Film bu karakterin, hayatının geçmiş sayfalarını yeniden açmasına sebep olacak kişisel keşif yolculuğuna odaklanacak.

İsimsiz Harriet Tubman biyografisi

Sivil haklar tarihinin ikonik figürü, köleliğe karşı açtığı savaşla nesiller boyu ilham vermeye devam eden Harriet Tubman’ın hikâyesini anlatacak filmde başrol Viola Davis’in. Henüz yönetmeni ve ismi belli olmayan film, Anne Frank ve The Beach Boys’a odaklanan biyografik yapımlar için de kalem oynatmış Kirk Ellis tarafından yazılıyor.