John Carpenter’dan bir “The Joker” çizgi romanı geliyor

DC Comics’in açıklamalarına göre kült korku filmlerinin yaratıcısı John Carpenter, DC’nin “Year of the Villian” serisi için bir The Joker çizgi romanını kaleme alıyor. 9 Ekim’de yayımlanması beklenen çizgi romanı Philip Tan ve Marc Deering resmediyor.

Carpenter, The Joker çin 2008’den beri devam eden seri “Hey Ash, Whatcha Playin’?”in yaratıcısı Anthony Burch ile birlikte çalışıyor. İkili 2017’de “Big Trouble In Little China: Old Man Jack” çizgi roman serisi için bir araya gelmişti. “Joker gelmiş geçmiş en iyi kötü adam” diyen Carpenter, bu çizgi romanın önceki Joker hikâyelerinden çok daha farklı bir yönde ilerlediğini açıkladı.

Önceki Joker hikâyelerinden farklı Joker hikâyeleri sevenler için ekim ayı bereketli geçecek. Zira DC’nin ünlü kötüsü, sadece kitapçılarda değil;  beyaz perdede de karşımıza çıkacak. Jack Nicholson, Heath Ledger ve Jared Leto’dan sonra Joaquin Phoenix’in performansıyla hayat bulacak yeni “Joker” 4 Ekim’de vizyona girecek.

John Carpenter’ın kariyerinden önemli satırbaşlarını derlediğimiz A’dan Z’ye: John Carpenter dosyamızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazı: Cansu Çubukçu