Viola Davis’den Michelle Obama portresi: “First Ladies”

ABD’nin First Lady’lerinin gözünden Beyaz Saray’da yaşananları izleyeceğimiz Showtime yapımı First Ladies’de Michelle Obama’yı Fences filmiyle Oscar kazanan Viola Davis canlandıracak.

2015’te Viola Davis’e Emmy kazandıran How to Get Away with Murder 26 Eylül 2019’da ABC ekranlarında olacak altıncı sezonuyla finalini yaparken, Davis’in televizyon serüveni First Ladies ile arayı çok açmadan devam edecek. 60 dakikalık bölümlerden oluşacak ilk sezonda, üç First Lady’nin hayatına gireceğiz: Michelle Obama, Eleanor Roosevelt ve Betty Ford. Çoğunlukla First Lady ofislerinin yer aldığı Beyaz Saray’ın Doğu Kanadı koridorlarında dolaşacağımız hikâyede, tarihî karar alma süreçlerinden kişisel dönüm noktalarına uzanan pek çok âna tanık olacağız gibi görünüyor. Güçlü kadın figürlerin politik ve özel yaşamlarını ekrana taşıyacak dizinin senaristi yazar Aaron Cooley, diziye dair heyecanını Twitter üzerinden şöyle paylaştı: “Four Seats romanlarım için yarattığım Rosemarie Irving, şimdiye kadar en çok sevdiğim karakterim oldu. 600 sayfa kurgusal bir First Lady yazdığıma göre şimdi sıra gerçek olanlarda.’’

Oyuncu kadrosu şekillenmekte olan dizinin yayın tarihi gibi detayları belirsizliğini koruyadursun, Davis’in 2017 başında yaptığı paylaşımdaki Michelle Obama temennilerinin kendi rolü için de geçerli olacağını umalım: “Işığını yansıtmaya ve gelecek jenerasyonlara örnek olmaya devam edeceğini umuyorum!”

Yazı: Deniz Atakan Gürbüz