Volkan İncüvez “Hepyek” ile Bant Mag. Havuz / Bina’da

Debdebe, Kırkbinsinek, Gözyaşı Çetesi ve Ebren Trio gibi sayısız projenin bir üyesi olan ve tematik bir ney albümü olan ilk solo albümü Kün’ü 2019’da yayımlayan Volkan İncüvez, sesler ve enstrümanlarla sıra dışı bir ilişkilenme biçimi geliştirmiş bir müzisyen. Bu ilişkilenmenin yansımalarını, birçok farklı estetikle haşır neşir olan üretimlerinde görmek mümkün. 2020 çıkışlı Yeni Dünya’da bir saatliğine dinleyiciyi birbirinden farklı duygu durumlarına taşıması bu açıdan şaşırtıcı değil.

4 Aralık Cumartesi akşamı, “tek kişilik canlı loop performansı” olarak tanımladığı Hepyek performansıyla Bant Mag. Havuz / Bina’da çalacak olan Volkan İncüvez, sizi neler beklediğini şöyle tanımlıyor: 

“Ney, vokal, perdesiz gitar, elektro gitar ve çağlama enstrümanlarının kullanıldığı; makamsal müzik, modern müzik öğeleri ve doğaçlamalardan oluşan tek kişilik canlı loop performansıdır.

Günümüz dünya müziği kriterlerine uygun bir sound ve aranje anlayışından yola çıkarak seçilmiş repertuvarda, halk müziği ve geleneksel Türk müziği eserlerinin ve benzeri tavırdaki fikirlerin, döngüsel minvalde yorumlanmasıdır. Bu döngülerin amacı geleneksel müzikte var olan ‘dem tutmak’ öğesini temsil etmekdir ki ‘dem’ tutmanın yanında sonsuz ritim ve armoni olanaklarını da bize sunar. Geleneksel ve pastoral bir müziğin, endüstriyel ve modern hayat algısı ile ‘gerilim-çözülüm’ ilişkisi gibidir adeta .Tüm bu olgu, duyu ve duygular, bazen öze küçülerek bazen de yabancılaşarak kimliklerinden arınır ve sükûta erer. Teknik anlamda ise bu performans, Anadolu’ya mâl olmuş ritmik ve melodik yapıların yanı sıra; afro ritim ve groovelar, doğaçlama fusion sololar, taksimler, makamsal melodi ve armoniler ile örülür. Nihai amacı ise trans halinde sıhhate kavuşmaktır.

Başka bir deyişle; Hepyek, melodi ve armonilerini kara parçalarında büyütür, bir rotası olmadan semada dolanır ve duygusunu denizin dibine bırakır.”

*Kapı açılış: 19:45
*Bilet: 50 TL
*Biletleri BİNA giriş katındaki bardan temin edebilirsiniz.
*Katılımcı sayısı 50 kişiyle sınırlıdır
*Katılımcıların etkinlik girişinde aşı sertifikasını ya da son 48 saatte yapılmış negatif PCR testi sonucunu göstermesi gerekmektedir.