WandaVision uzantısı Vision Quest için çalışmalar başladı

Marvel’ın 2019’da gösterime giren Endgame filminden sonra yaşananları konu eden WandaVision, Disney+ platformunun ilk hitlerinden biri olmuştu. Dizi 23 dalda Emmy adayı olmuş; prodüksiyon, kostüm ve müzik kategorilerinde ödüle uzanmıştı. 

Hatırlayalım, WandaVision anlatısında kahramanımız Wanda Maximoff, sevgili aşkı Vision’ın ölümünden sonra gerçeklikten koparak kendisi için sit-comvâri bir dünya yaratmış ve Vision ile hayalindeki evliliği canlandırmıştı. Elbette gerçeklikten kopmanın sonuçları da beraberinde gelmişti. Wanda’nın iç dünyası ve alt benliği hakkındaki dizinin finalinde gördüğümüz, S.W.O.R.D. tarafından yaratılmış Beyaz Vision karakteri de kafalarda birtakım soru işaretleri bırakmıştı. Bu soru işaretlerini gidereceğini tahmin ettiğimiz yeni bir dizi için kollar sıvandı. 

Marvel stüdyolarında “The White Vision Project” kod adıyla çalışmalara başlanan yeni bir Vision dizisi resmen duyuruldu. Deadline’ın haberine göre projenin adı Vision Quest olacak. Başrolde tabii ki Paul Bettany var. Senaryo yazımına önümüzdeki hafta başlanacağı belirtilirken, dizinin Vision karakterinin hafızasını ve insanlığını geri kazanma sürecine odaklanacağına dair ipuçları var. Henüz kesinlik kazanmasa da Elizabeth Olsen’ın da Wanda Maximoff olarak bir kez daha kamera karşısına geçmesi olası görünüyor.

WandaVision yaratıcısı, senaristi ve yapımcısı Jac Schaeffer, Vision Quest için de dümene geçecek. Söz konusu proje, yaklaşan tek WandaVision spin-off’u değil. Kathryn Hahn’ın Agatha karakterini merkeze alacak Agatha: House of Harkness isimli bir dizi için daha yeşil ışık yakılmıştı.