Warner Bros. ile DC, “The Suicide Squad” ile şansını yeniden deniyor

“Kauji” kisvesinde şehri hedef alan dev bir denizyıldızı, sosyopat bir dağ gelinciği ve iki ayaklı, konuşan bir köpek balığı. Guardians of the Galaxy ile Marvel sinematik evrenine nostaljik bir uzay macerası kazandıran James Gunn; DC’ye geçiş yaptığı The Suicide Squad ile yeniden, rengarenk bir karakter galerisiyle karşımızda.

Yayımlanan ilk fragmanda, Viola Davis’in hayat verdiği Amanda Waller’dan “Anlaşmayı biliyorsunuz. Görevi başarıyla tamamlayın, cezanızdan on yıl eksilsin.” cümlesini işitiyoruz. Formül aynı: hapishaneden çıkabilmek için Task Force X’e katılmak durumunda kalan kötü karakterlerimiz, en az kendileri kadar kötülerle mücadele ediyorlar. Harley Quinn, Col. Rick Flag, Captain Boomerang gibi tanıdık yüzler de eşlikçi.

Dikkat! Bu bir devam filmi değildir.

The Suicide Squad’ın isminde devam filmi olduğuna dair herhangi bir ibare bulunmaması, David Ayer’ın Suicide Squad (2016)’ı ile güçlü bağları olmadığına işaret etmekte. Ayer ile Warner Bros.’un filmin tonunun nasıl olması gerektiği konusundaki tartışmaları, ek çekimler ve kurgu masasındaki uzun saatlerle sonuçlanmış; ortaya çıkan yapım beklentileri pek karşılayamamıştı. Yeni bir sayfa açan Warner Bros., Suicide Squad dünyasında şansını tekrar deneyecek.

Dönüş yapan Margot Robbie, Joel Kinnaman, Jai Courtney ve Viola Davis’in yer aldığı kadroda Idris Elba, John Cena, Alice Braga, Peter Capaldi, Storm Reid, Sylvester Stallone ve Taika Waititi gibi heyecan verici isimler de mevcut. 

The Suicide Squad’ın ABD’de 6 Ağustos’ta vizyona girip, aynı gün HBO Max kataloğuna katılacağını; Türkiye için belirlenen tarihin ise 30 Temmuz olduğunu ekleyelim.