Warren Ellis imzalı anime serisi “Castlevania”, ikinci sezonuyla bu yaz Netflix’te

Ünlü çizgi roman yazarı Warren Ellis ve Amerikalı yapımcı Adi Shankar’ın Netflix için hazırladığı video oyunu uyarlaması Castlevania serisi, ikinci sezonuyla önümüzdeki yaz geri dönüyor!

Dört bölümden oluşan ilk sezonu geçtiğimiz yaz yayınlanan ve Konami’nin aynı isimli kült video oyunu serisinin Castlevania III: Dracula’s Curse oyunundan yola çıkarak hazırlanan Castlevania‘nın geleceği hakkındaki heyecan verici açıklama Warren Ellis tarafından geldi. Ünlü yazar, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Castlevania‘nın bu kez sekiz bölümden oluşacak bir sezonla Netflix’e geri döneceğini müjdeledi.

Ana karakter Trevor Belmont’ı Hobbit filmlerinde Thorin’i canlandıran Richard Armitage’ın seslendirdiği Castlevania, Netflix’in son dönemde sayısı gittikçe artan anime yapımları arasında en heyecan verici serilerden biri. Adventure Time‘ın yapımcılarından Fred Seibert’in Frederator Studios isimli animasyon stüdyosunun arkasında olduğu Castlevania‘nın ikinci sezonunun yayın tarihine dair resmi açıklamanın önümüzdeki haftalarda gelmesi bekleniyor.