“Watchmen” dizisinden üç yeni teaser

Alan Moore’un süper kahraman imajını yeniden yorumladığı kült çizgi roman serisi Watchmen’in dizi uyarlaması, bu yıl HBO’da yayınlanacak. David Lindelof’un arkasında olduğu diziyle ilgili merakımızı iyice kabartan üç yeni teaser birden paylaşıldı.

Daha önce bir mini seri olan Ultimate Wolverine vs. Hulk‘ın senaryosunu yazan Lindelof, bu kez DC Comics’in en nevi şahsına münhasır kahraman gruplarından Watchmen‘le karşımıza çıkıyor. Yaptığı açıklamalarda dizinin çizgi romanların birebir uyarlaması olmayacağını vurgulayan Lindelof, serinin her kitabından detayları ve temaları bir nevi “remikslediklerini” dile getiriyor.

Daha önce bir sinema filmi de çekilen Watchmen’in dizi uyarlamasının müzikleri de Oscar ödüllü Trent Reznor – Atticus Ross ikilisi tarafından hazırlandı. Watchmen’in resmi Instagram hesabından paylaşılan üç teaser’da herhangi bir karakteri görmüyoruz ama çeşitli karakterlerle özdeşleşebilecek objeler ve kısa mesajlar mevcut. Korsan bayrağı dalgalandıran teaser, Watchmen evreninin içindeki bir hayali çizgi roman olan ve seride kilit bir role sahip olan Tales of the Black Freighter’a referans veriyor. 51 yıldızlı ABD bayrağına yer veren teaser ise Watchmen okurlarının tahmin edebileceği üzere Vietnam’ın ABD’nin bir eyaleti olduğuna işaret ediyor. Üçüncü teaser ise Dr. Manhattan’ın Mars’a yolculuğuyla ilişkili.

https://www.instagram.com/p/Bw7QGKslic1/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/Bw7QQZOFTYB/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/Bw7QLa2lRP8/?utm_source=ig_embed