Tim Burton’dan Wednesday ile Addams Family nostaljisi

1964’te ekran macerası başlayan gizemli aile Addams Family, şimdi de sert bakışları ve iki yandan örgüleriyle ikonikleşmiş Wednesday karakterinin uzantı dizisiyle Netflix’e geliyor. Tim Burton’ın rejisiyle hayat bulan diziden “gizem, karmaşa ve cinayetle” örülü yeni bir fragman paylaşıldı:

The New Yorker dergisinde Charles Addams’ın elinden bir karikatür serisi olarak hayat bulan Addams Ailesi’nin 60’larda başlayan dizisini takiben Barry Sonnenfeld’in yönetmenliğinde ilk film adaptasyonları The Addams Family (1991) ve Addams Family Values (1993) çekildi. Yakın zamanda bir de animasyon serisi olarak ekrana düşen ailenin şu ana kadar sinema ve televizyonda izlediğimiz hikâyeleri onların günlük maceralarına odaklanıyordu. Gotik fantezi türünün imza yönetmeni Tim Burton versiyonunun ise bir “coming of age” öyküsü olacağı biliniyor.

Seri, Wednesday Addams’ın tuhaf bir akademideki öğrencilik yıllarında geçen ve doğaüstü gizemlerle dolu olan bir dedektif öyküsü olarak tanımlanıyor. Wednesday yeni ortaya çıkan medyumluk yeteneğinde ustalaşmaya çalışacak, kasabada dehşet saçan kanlı bir cinayet serisini önleyecek ve 25 yıl önce ebeveynlerinin karıştığı doğaüstü bir gizemi çözecek. Üstelik tüm bunları yaparken okulda kurduğu yeni ve karmakarışık ilişkilerde yolunu bulmaya çalışacak.

Diziyi omuzlarında taşıyacak başrol için X (2022), The Fallout (2021) ve You (2018) gibi işlerle adından bahsettiren; şu sıralar Scream 6 filminin çekimlerine devam eden genç oyuncu Jenna Ortega seçilmişti. Merakla beklenen proje için Ortega da eş zamanlı heyecan ve endişe hissettiğini, zira Tim Burton rejisinde Wednesday Addams oynamanın büyük bir sorumluluk olduğunu söylüyor. Ortega dışında Catherine Zeta-Jones, Luis Guzman, Gwendoline Christie ve serinin orijinal filmlerinde Wednesday karakterini canlandıran Christina Ricci; kadronun diğer yüzleri.

Wednesday dizisinin sonbahar aylarında yayımlanacağı duyurulsa da henüz kesinleşmiş bir tarih yok.