Wes Anderson’ın “The French Dispatch”i de ertelendi

Hazırlık sürecinden ilham kaynaklarına, fragman ve afişinden şahane oyuncu kadrosuyla set görüntülerine büyük bir heyecan dalgası yaratan Wes Anderson’ın yeni uzun metrajı The French Dispatch sabırsızlıkla bekleniyordu. 

COVID-19 pandemisi nedeniyle sinema salonları kapandı, pek çok etkinlik ve gösterim iptal oldu, pek çok film vizyon tarihlerini ertelediğini duyurdu. ABD için vizyon tarihi 24 Temmuz olarak açıklanmış olan The French Dispatch de zorunlu ertelemelerden nasibini aldı. Filmin vizyona girişi 16 Ekim’e ertelendi. 

Filmin prömiyeri ise bu yıl 12-23 Mayıs’ta gerçekleşmesi beklenen Cannes Film Festivali’nde yapılacaktı. Ancak festival düzenleyicileri, festivalin haziran sonu veya temmuz başı gibi yapılabileceğini umsalar da festivali süresiz olarak ertelediklerini duyurdu.

The French Dispatch, “Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu” olarak tanımlanıyor. Hayalî bir 20. yüzyıl Fransa şehrinden, “The French Dispatch” isimli kurgusal bir Amerikan dergisini merkezine alan film, dergi ekibinin elli yıl boyunca yaşadıklarına uzanıyor. 

Yazı: Mine Metin


Yükleniyor...