“What We Do In The Shadows” ekibinden yeni sezona dair ipuçları

*SPOILER* uyarısı

“What We Do In The Shadows”un 3. sezonuyla ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. 

Hatırlanacağı gibi Staten Island’da ikâmet eden vampir ev arkadaşları ve sadık hizmetkârları Guillermo’yu 2. sezon sonunda bir hayli karmaşık durumda bırakmıştık. Baron Afanas’ın ölümünün ardından bitmek bilmeyen problemler zincirinin zirve yaptığı bu son bölüm kafalarda soru işareti bırakmıştı.

Çevrimiçi düzenlenen Paley Fest’te Kyle Newacheck moderatörlüğünde dizinin yapımcıları Paul Simms ve Stefani Robinson ile  dizinin oyuncuları Kayvan Novak (Nandor), Matt Berry (Laszlo), Natasia Demetriou (Nadja), Harvey Guillén (Guillermo) ve Mark Proksch (Colin)’un katılımıyla gerçekleşen çevrimiçi panelde 3. sezonda bizleri nelerin beklediği konuşuldu.

Paul Simms, yeni sezonda sevilen bir karakterin geri dönüşünü müjdelerken Robinson daha fazla zebani ve yaratıkla dolu bir sezonun ipuçlarını verdi.

2. sezonda Laszlo, ekiple yollarını ayırmasını gerektiren bir dizi olay yaşamış ve Jackie Daytona kimliğine bürünmüştü. Konuk Mark Hamill’in Jim the Vampire karakterini de izlediğimiz bu bölümlerden gelen olumlu tepkiler, Robinson ve Simms’i karakterlerin olay örgülerinde daha serbest davranmaları konusunda cesaretlendirmiş. 

Dizinin oyuncu kadrosundan da ilgi çekici açıklamalar var. Nandor karakterinin aksanının Kayvan Novak tarafından 15 yıl önce Polonyalı Janek kimliğiyle yaptığı telefon şakalarında doğduğunu öğrendik. Harvey Guillén ise Guillermo karakterinin kendisi için taşıdığı önemden söz ederken kendisi gibi queer, kilolu veya Meksikalı bir karakterin çocukluk yıllarında TV’de hiç yer bulamadığına vurgu yapmış. Guillén “eğer temsil edilmediğini görüyorsan o zaman bir ilk ol” diyor.

Şubat 2021 gibi çekimlerin başlaması kararlaştırılan dizinin prodüksiyon süreci COVID-19 önlemleri dolayısıyla rötarlanmıştı. Panelde ilk 3 bölümün senaryosunun oyunculara yakında ulaşacağının dillendirilmesi, çekimlerin kısa süre içinde başlayacağına işaret ediyor.

FX’te yayımlanan dizi, Jemaine Clement ve Taika Waititi’nin 2014 yapımı aynı isimli filmine dayanmakta. Hatta dizide zaman zaman Vladislav, Viago ve Deacon’ı bile gördük. Peki bu ekip başka nelerle uğraşmakta?

*Jemaine Clement, James Cameron’un Avatar evreninden gelişi merakla beklenen devam filmine katıldı. 

*Taika Waititi’nin projeleri ise uzun süredir gündemde. Yönetmenliğini yaptığı Thor: Love and Thunder haricinde Tarantino esintili Reservation Dogs’un yazar kadrosunda ve gizemini koruyan bir Star Wars yapımında dümende. 

*Dizinin kadrosundan Matt Berry; Stephen Fry, Marion Cotillard, Daisy Ridley gibi isimlerin yer aldığı animasyon The Inventor’da Papa Leo X’in sesi olacak. Kendisinin  müzik kariyerinden de  gelişmeler var. Yeni albümü The Blue Elephant’ın 14 Mayıs’ta dinleyiciyle buluşması planlanıyor. Berry, albümden “Aboard” isimli tekliyi mart ayı başlarında yayınlamıştı. 

*Natasia Demetriou ise seslendirme kadrosunda yer aldığı animasyon film The Magician’s Elephant haricinde Alice Lowe’un bir tür “reenkarnasyon romantik komedisi” olarak nitelendirilen Timestalker’ında Sam Riley ile başrolü paylaşacak. Filmin çekimlerinin bu yaz başlaması planlanıyor.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...