Whitney Houston için hologram turnesi planlanıyor

Müzik tarihinin en büyük seslerinden Whitney Houston’ın bu dünyaya veda etmesinden bu yana yedi sene geçti. Bu süreçte çoğunlukla sessiz kalan Whitney Houston Estate, divanın geride kalan mirasının ticari anlamda yönetimi konusunda ise, gün yüzüne çıkarılan bir kaç yayınlanmamış parça haricinde, çoğunlukla pasif bir tutum izledi. Ancak New York Times’da çıkan son haberlere göre bu durum değişmek üzere.

Whitney Houston’ın eski menajeri (ve erkek kardeşinin eşi) Pat Houston, Primary Wave isimli bir yayın ve organizasyon şirketiyle bir hologram turnesi, daha önce yayınlanmamış parçalardan oluşan bir albüm, bir müzikal ve daha fazlası için anlaştığını açıkladı. Smokey Robinson, Bob Marley, Def Leppard ve Kenny Logins gibi isimlerin de yayın haklarına kısmen sahip olan Primary Wave şirketi bu anlaşmayla 14 milyon dolar tutarında değer biçtiği Whitney Houston Estate’in yarısını satın alacak.

“Oldukça duygusal seneler geçirdik, ancak şimdi strateji zamanı.” şeklinde açıklama yapan Pat Houston, Primary Wave şirketi ile beraber bir Broadway müzikali ve Vegas şovu gibi başka büyük prodüksiyonlar da planladıklarını, ancak hologram turnesinin öncelikli olduğunu belirtiyor. Her ne kadar Amy Winehouse ve Frank Zappa gibi isimlerin hologram turneleri epey tartışma yaratmış olsa da, Pat Houston bu turne kararına son dönemlerinde müziğinden çok uyuşturucu bağımlılığı ve sorunlu evliliği konuşulan Whitney Houston’ın geride bıraktığı müzik hazinesini hayranlarına ve kitlelere hatırlatmak nedeniyle vardıklarını ifade ediyor.