“Worms Armageddon”a 21 yıl sonra gelen güncelleme

Windows 98 yıllarının en popüler oyunlarından, küçük kurtçukları savaştırdığımız Worms Armageddon’un geliştiricisi Team 17’in bir sürprizi var. Oyun, 21 yıl sonra gelen bir güncellemeyle pek çok yeni özelliğe kavuştu. Güncellemenin detayları Worms Armageddon Steam sayfasından da paylaşıldı. 

Yeni dil seçenekleri, güncellenmiş animasyonlar, küçük ekran modu, geliştirilmiş şemalar gibi oyunun yeni döneme ayak uydurmasını sağlayan özelliklerin yanı sıra iki bilgisayarın takımlarını yönetmesini izleyerek yeni taktikler öğrenmek de mümkün. Bir diğer önemli gelişme ise, oyun dünyasının yeni nesil alışkanlıklarından biri olan “oyun yayıncılığı” ile ilgili. YouTube ya da Twitch gibi platformlarda Worms Armageddon yayını yapmak isteyen oyuncular için kolaylık sağlayan ayarlar da bu güncellemenin içinde.

Team 17 cephesinden Worms evrenine ilişkin haberler bununla sınırlı değil. Temmuz başında Team 17, Worms Rumble isimli yeni oyunu yıl sonunda yayımlacağını duyurmuştu. Yeni oyunun, oynanış şeklinin değişeceği söylentisiyle hayal kırıklığı yaşayan gamerlar, yeni güncellemeyle bir nebze olsun mutlu olacak sanki. Hem yeni oyunun hem de Worms Armageddon’un yeni dönem oyun atmosferine nasıl uyum sağlayacağını merak ediyoruz. Eski günlerin tadını tekrar alabilmek umuduyla!

Yazı: Can Özsoy