WOW - Dünya Kadınlar Festivali üçüncü edisyonuyla dönüyor

Hazırlayan: Eylül Ege

Kadınların karşılaştıkları güçlükleri ve daha eşit bir dünya için ürettikleri çözümleri görünür kılmayı hedefleyen WOW – Dünya Kadınlar Festivali üçüncü edisyonuyla 2 – 3 Mart’ta Beykoz Kundura’da. Katılım ücretsiz. 2 Mart Cumartesi ve 3 Mart Pazar günleri için ilgili tarihe tıklayarak kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Yaratıcı alanların kapsayıcılığını ve erişilebilirliğini desteklemeye odaklanan British Council ile Birleşik Krallık merkezli WOW Vakfı ortaklığında gerçekleşecek festival; #birlikteyiz çağrısıyla kültür – sanat alanını sivil toplumla buluşturarak, kadınların hikâyeleri ve seslerinin müzik, performans, yemek, çeşitli sohbetler ve atölyeler yoluyla paylaşılacağı bir platform sunmaya hazırlanıyor.

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği bu sene, yürüttüğü Kadın ve Kız Çocuklarını Güçlendirme Stratejisi’nin uygulanmasına destek olmak ve Uluslararası Dünya Kadınlar Günü’nü kutlamak amacıyla WOW İstanbul’u destekliyor. Birleşik Krallık Ankara Büyükelçiliği, festivalin açılış panelini ve Birleşik Krallık spor sektöründen ileri gelen dört uzmanın festivale katılımını mümkün kılarak, iki ülkenin spor toplulukları arasında bağlantılar kurmayı ve kadın sporunun profilini yükseltmeyi hedefliyor.

Sanatın toplumsal cinsiyet eşitliği algısı üzerindeki olumlu etkisinden güç alan yaratıcı kişiler ve toplulukları bir araya getiren festivalin programlaması WOW İstanbul küratörü ve British Council Sanat Direktörü Esra A. Aysun’a ait. Destekçi danışma kurulu üyeleri ise şöyle: Asena Günal (Anadolu Kültür), Beril Sarıaltun (Kreşendo), Buse Yıldırım (Beykoz Kundura), Hatiye Garip, Nurcan Baysal, Özlem Ece (İKSV), Rümeysa Çamdereli (Havle Kadın Derneği), Seçil Epik (Umami Kitap) ve Su Başbuğu (British Council).

3. WOW – Dünya Kadınlar Festivali İstanbul’un program detayları hemen aşağıda: