Wunder sunar: Parke Gıcırtısı - Zamanının Ötesindekiler

Wunder’in sunduğu, Bant Mag. ve Socrates Podcasts ortaklığıyla hazırlanan retro NBA podcasti Parke Gıcırtısı, uzun bir aranın ardından yeni bir bölümle dönüyor. Cem Kayıran ve Cem Pekdoğru ikilisinin bu bölümdeki konuğu, Türkiye’de NBA denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Kaan Kural.

Üçlü, yeni Parke Gıcırtısı bölümünde bir zaman yolculuğuna çıkıyor. NBA’in geçmişinden oyun stiliyle, yetenekleriyle ya da felsefesiyle bugünün basketbolunda daha büyük etkiler bırakacak ya da “yıldız” olacak kimi oyunculardan bir takım kuruyor. Tabii akla Magic Johnson, Larry Bird, Michael Jordan gibi örnekler gelmesin. Döneminin atmosferinde ayrıksı durmuş, o zaman değeri yeterince anlaşılmamış birtakım oyunculardan bahsediyoruz. 12 kişilik Zamanının Ötesindekiler takımında bazı Hall of Fame oyuncuları da var, NBA kariyerinde saç baş yoldurmuş olanlar da. NBA’de geçirdiği süre kısıtlı olsa da derin etkiler bırakmış Avrupalılar, mevki tanımlarına takılıp yaptıkları “yanlış” olarak görülenler de seçkide mevcut.

Parke Gıcırtısı Zamanının Ötesindekiler

Yeni Parke Gıcırtısı bölümünde kurulan takıma bir koç da belirlendi tabii ki. Ayrıca listeye girmeyen ama bu başlıkta kulaklarını çınlatmak gereken diğer oyuncular da kısa kısa anılıyor. “Bugün sahada olsa nasıl olurdu?” diye sorduran oyuncularla birlikte, NBA’deki kimi alışkanlıkların, algıların ve yaklaşımların nasıl dönüştüğüne de kapsamlı bir şekilde bakılıyor. 

Kaan Kural’ın konuk olduğu Parke Gıcırtısı – Zamanının Ötesindekiler bölümü, saat 17.00’de Bant Mag. Radyo’da, ardından Socrates Podcasts kanallarında olacak. Serinin Kaan Karsan, Ali Güçlü Şimşek, Tuğçe Özdenoğlu, İnan Özdemir, Kamufle gibi isimlerin konuk olduğu önceki 17 bölümünü henüz dinlememiş olanları da farklı açılardan NBA nostaljisi yaşamak üzere aşağıya bekliyoruz.

Bir sonraki Parke Gıcırtısı bölümünde konumuz NBA ve sneaker kültürü olacak. Tabii bu alanda uzman bir sneakerhead konukla birlikte.