Yaratıcı 90’lar nostaljisi: “Internet Crusader”

Londralı yayınevi Avery Hill Publishing’in 5 Eylül’de yayımlanan Internet Crusader kitabı, 90’larda internetle tanışmış neslin sanal anılarını canlandıracak sayfalarla dolu.

Soyut karakter ve objelere odaklanan popüler Avery Hill yayını Ghosts, Etc.’nin yaratıcısı George Wylesol’un ellerinden çıkan Internet Crusader’ın yarısı bir sanat kitabı yarısı da grafik roman. Kitap, okuyucuya genç yaşta ilk kez tanıştığı dijital dünyayla başa çıkmanın zorluklarını deneyimletme amacıyla 13 yaşındaki hayali karakter BSKskater191’ın dijital günlüğü olarak hazırlanmış. 

Kitapta 90’larda internette yaygın olan trendlere dair birçok detay ve olay örgüsü bir araya getirilmiş. Örneğin hikâyelerin birinde chat odasında güzel bir kızla konuştuğunu sanan BSKskater191’ın bilgisayarına satanik bir örgüt tarafından virüs bulaştırılıyor. Dönemin popüler Clip Art imajları ve alacalı Word fontlarıyla bezeli sayfalarıyla yeni jenerasyonun kolay kolay empati kuramayacağı bir hissi yeniden uyandırmayı amaçlıyor Internet Crusader. Bunu da zekâ ürünü bir mizah ve yaratıcılıkla, formatlar ötesi bir biçimde yapıyor. 

Kitaba buradan ulaşabilir, buradan da Avery Hill’in diğer kitaplarını inceleyebilirsiniz.

Yükleniyor...