Yeni ABBA parçaları isteyen?

ABBA, aradan geçen 35 yılın ardından resmen yeni şarkılar paylaşacağını duyurdu. Aslında Aralık 2018’de ve sonrasında paylaşmayı planladıkları “I Still Have Faith On You” ve “Don’t Shut Me Down” isimli iki yeni parça için gözler yollardaydı ancak iki şarkıyı da henüz dinleyebilmiş değiliz. Geçtiğimiz günlerde Björn Ulvaeus, yeni şarkıların yıl bitmeden geleceğini söyledi. Ancak bu bahsettiği yeni müziklerin hâlihazırda dinlemeyi beklediğimiz parçalar olup olmadığını bilmiyoruz. Biz ABBA’dan duyacağımız yeni parçaları merakla beklerken, onlar da aynı heyecanı tekrar stüdyoya girdiklerinde hissetmiş. Geçen onca yılın ardından, aralarındaki enerjiye dair hiçbir şey değişmediğinden bahseden Ulvaeus, tekrar stüdyoda olmanın harika bir his olduğunu, bir araya geldikleri saniyede her şeyin eskisi gibi hissettirdiğini söylüyor. 

Bunun yanında grup, kataloglarındaki bütün albümlerini “ABBA: The Studio Albums” adı altında tekrar piyasa sürüyor. 3 Temmuz’da piyasaya sürülecek koleksiyonda 8 albüm de farklı bir renkle basılacak.

Geçtiğimiz hafta da ABBA klasiği “Waterloo”, BBC oylamasında en sevilen Eurovision şarkısı seçildi. “Waterloo”, ABBA’ya 1974 yılında Eurovision Şarkı Yarışması birinciliği getirmiş, grubun dünya çapında ünlü olmasına ön ayak olmuştu.

Yazı: Asena Büyük