Yeni Black Country, New Road albümünden ilk tadımlık

Black Country, New Road, Brixton’daki The Windmill sahnesinin gedikli gruplarının şekillendirdiği yeni nesil deneysel post-punk akımının temsilcilerinden biri. 2021 çıkışlı ilk albümleri For the first time, 7 kişilik bir orkestranın ritmik ve melodik dokularla tek vücut olma deneyiminin haz dolu bir belgesiydi. Sırada bu organizmadan yeni ilhamlarla harlanmış ikinci albüm var.


Ekibin basçısı Tyler Hyde, yaklaşan Black Country, New Road albümüne dair ilk ipuçları Mercury Ödül Töreni’nde “Üzgün, destansı ve muhtemelen herkesçe daha çok sevilebilecek bir albüm… Muhtemelen.” sözleriyle vermişti. Saksafoncu Lewis Evans ise ilk albüme nazaran pop hissiyatı yüksek ve daha “lezzetli” parçalar kaydettiklerinden bahsetmişti.

Artık yeni albümün bir yayın tarihi ve ilk ipuçlarını sunan bir teklisi var. Yine Ninja Tune tarafından yayımlanacak albümün ismi Ants From Up There. İlk albümünü 5 Şubat 2021’de servis eden ekip, bu kez 4 Şubat 2022’ye randevu verdi. Yer yer bir tür uzay operası, yer yer post-punk hislenmelerini buluşturan “Chaos Space Marine” isimli ilk tekli için solist Isaac Wood’un yorumu Black Country, New Road’un şimdiye dek yazdığı en iyi şarkı olduğu yönünde.

Black Country, New Road’dan Lewis Evans ve Isaac Wood’la For the first time’ı şarkı şarkı konuştuğumuz röportajı okumak için buradan Bant Mag. No:74’e ulaşabilirsiniz. Yeni albüm Ants From Up There’in şarkı listesi de hemen aşağıda.

01 “Intro”
02 “Chaos Space Marine”
03 “Concorde”
04 “Bread Song”
05 “Good Will Hunting”
06 “Haldern”
07 “Mark’s Theme”
08 “The Place Where He Inserted The Blade”
09 “Snow Globes”
10 “Basketball Shoes”