Yeni Blanck Mass albümü ufukta göründü

Fuck Buttons üyesi Benjamin John Power’ın solo projesi Blanck Mass, son yıllarda seri üretim hâlinde. Karanlık tekno nüanslarını tavizsiz gürültü bulutlarıyla kesiştirdiği erken dönem işlerinin ardından yine modüler dünyada hayat bulsa da nispeten hip hop tandanslı prodüksiyonlara imza atan Blanck Mass, dümeni yine farklı bir yöne kırmış.In Ferneaux isimli yeni albüm, 26 Şubat’ta Sacred Bones etiketiyle yayımlanacak. Birbirine alan kayıtlarıyla bağlanan iki uzun soluklu parçadan oluşan albüm, deneyimler ve hafıza ekseninde acı kavramını işleyen bir synthesizer albümü. Power, yıllardır turnelerde ve kişisel seyahatlerinde biriktirdiği ses kayıtlarını prodüksiyonlarında kullanarak parçaları da birer girdaba dönüştürüyor. 

Albümden dört dakikalık bir kesit, “Starstuff” ismiyle paylaşıldı. Arşivden çıkan seslerin işlenişi; keskin ve arızalı seslerle kurgulanmış imza Blanck Mass dokunuşlarıyla çarpıcı bir bütün oluşturmuş. 

Calm with Horses

Nick Rowland’ın 2019 tarihli ilk uzun metrajı, bir suç filmi olan Calm with Horses’ın Blanck Mass imzalı müzikleri de 2020’de albüme dönüştü. Portishead ve Beak> üyesi Geoff Barrow’un etkileyici bir soundtrack kataloğu oluşturduğu plak şirketi Invada Records’tan çıkan 17 şarkılık Calm with Horses OST hemen aşağıda.

Bant Mag. No: 46’da, Blanck Mass’le ikinci albümü Dumb Flesh üzerine yaptığımız röportaja da buradan ulaşabilirsiniz.