Yeni “Buffy the Vampire Slayer”ımıza yakından bakalım

Bugün kült statüsüne erişmiş, bir dönemin en popüler televizyon yapımlarından Buffy the Vampire Slayer’ın tahtını ele geçirmek hiç de kolay değil elbette; ancak Warrior Nun isimli yeni Netflix dizisinin bu iddiayı taşıdığını söyleyebiliriz. 2 Temmuz itibariyle seyirci karşısına çıkan fantastik yapım, gelen ilk yorumlarla birlikte Buffy the Vampire Slayer’ımızla kıyaslanıyor.

Ben Barry’nin çizgi roman karakteri Warrior Nun Areala’ya dayanan dizi, gözlerini morgda açan yetim Ava’yı merkeze alıyor. Ava, şeytan avcısı rahibelerin gizli tarikatına seçildiğini ve süper güçlere sahip olduğunu öğrenir; artık tek amaçları dünyayı iblislerin elinden kurtarmaktır. Güçlü kadın baş karakteri, fantastik yapısı, korku/aksiyon ve mizah ögeleri barındırması, gençlik dizisi kodlarını taşımasıyla Warrior Nun’ın; Buffy the Vampire Slayer seven bünyelerin ilgisini çekeceğine şüphe yok.

İspanya’yı mesken tutan yapım, Simon Barry tarafından yaratıldı. Başrolde ise Portekizli genç yetenek Alba Baptista yer alıyor. 10 bölümlük ilk sezonuyla Warrior Nun’ı Netflix üzerinden izleyebilirsiniz.

Yazı: Merdan Çaba Geçer