Yeni Dennis Villeneuve filmi "Sicario"dan ilk fragman!

Galasını Cannes Film Festivali’nde yapan Kanadalı yönetmen Dennis Villeneuve’nin yeni filmi Sicario‘da başrollerde Emily Blunt, Benicio Del Toro ve Josh Brolin’i izliyoruz. Filmin ilk fragmanı görücüye çıktı.

Prisoners ve Enemy gibi filmleriyle tanınan yönetmenin, Cannes’daki gösterimden önce “Bugüne kadar çektiğim filmler arasında izlemesi en rahat olan film. Muhtemelen kendi kariyerimin en iyi filmi” şeklinde tanımladığı Sicario, Bant Mag. sinema editörü Melikşah Altuntaş’ın 68. Cannes Film Festivali değerlendirmesinde, kendine 10. sırada yer bulmuştu. Altuntaş, söz konusu sıralamada Sicario için şu cümleleri yazmıştı:

Anaakım bir aksiyon bombası olan bu Denis Villeneuve imzalı reji gösterisinin yarışmada olmasının tek nedeni de yine Villeneuve’nün kendisi. Zira iki satin nasıl akıp gittiğini anlamayıp, üstüne bir de Emily Blunt’tan Oscar’lık bir performans izliyoruz.

Meksika ve Amerika sınırında geçen filmde Emily Blunt bir FBI ajanı olarak karşımıza çıkacak. 18 Eylül’de vizyonda olacak filmin ilk fragmanını aşağıda görebilirsiniz.