Yeni “It” filminde Pennywise karakteri için ilk aday Tilda Swinton’mış

Yeniden çekim furyasının sinema ve televizyon yapımlarını hakimiyeti altına aldığı günümüzde, Stephen King’in daha önce çeşitli formatlardaki uyarlamalarını izlediğimiz It romanı da bir kez daha beyaz perdeye uyarlanıyor. 8 Eylül’de vizyona girecek olan filmin ana karakteri olan Pennywise’la ilgili ilginç bilgiler paylaşıldı.

Özellikle 1990 yılında Tim Curry’nin performansıyla kült mertebesine erişen karakteri yeni filmde Bill Skarsgård canlandırıyor. Yayınlanan ilk fragmanlarla Skarsgård’ın performansıyla ilgili büyük merak uyandıran filmi izleyeceğimiz tarih yaklaştıkça, hazırlık aşamasına dair ilginç bilgiler de peşi sıra geliyor. Yeni “It” uyarlamasının yönetmeni Andrés Muschietti’nin kardeşi ve filmin yapımcılarından biri olan Barbara Muschietti, kendisine şakayla karışık sorulan bir soruya verdiği yanıtla Pennywise’ı canlandırması için düşündükleri ilk ismin Tilda Swinton olduğunu doğruladı.

Bir muhabirin “Tilda Swinton’a bu rol için ulaştınız mı?” sorusuna verdiği yanıtta ünlü oyuncuyla çalışmayı çok istediklerini fakat çekim takvimlerinin Tilda Swinton’a uymadığını ve bu sebeple bir deneme çekimi bile yapamadıklarını söyledi. Okja, Doctor Strange ve Hail, Caesar! gibi filmlerdeki performanslarıyla son dönemde yine adından övgüyle söz ettiren Tilda Swinton, bir başka korku klasiği Suspiria‘nın yeniden çekiminde de rol alacak. Tilda Swinton’ın ismi Peter Capaldi’nin ardından Doctor Who‘nun yeni sezonları için de gündeme gelmişti.

Barbara Muschiati açıklamalarına Bill Skarsgård’ın kitaptaki Pennywise’dan yola çıkarak kendine has bir performans sergilediği ve tüm ekibi kısa sürede etkilediği detayıyla devam etti. 8 Eylül’de vizyona girecek filmin fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.