Yeni Joe Wright filmi “The Woman in the Window”un hakları Netflix’e

Pandemi nedeniyle vizyona giremeyen yapımların geleceği yeni yeni aydınlanırken, sırasını bekleyen The Woman in the Window için sonunda ışık göründü. Birçok sinema salonunun kapalı olduğu şu günlerde, Netflix ilgi çekici yapımları bir bir izlemeye açarken; heyecan uyandıran anlaşmalara imza atmaya da devam ediyor.

Pride & Prejudice, Anna Karenina, Atonement gibi filmlerin yönetmen koltuğunda gördüğümüz Joe Wright imzalı The Woman in the Window, geçtiğimiz ekim ayında vizyona girmesi planlanan filmler arasındaydı. Ardından bir anlaşmayla filmin haklarını Disney devralmış ancak deneme gösterimlerinde beklenen ilgiyi görmeyince, film 2020’ye ertelenmişti. Yönetmen ve ekip, film üzerinde düzenlemeler yaparak yeni vizyon tarihi olan 15 Mayıs’ı beklemeye koyulmuştu ki bu kez de araya pandemi girdi. Filmin gösterim tarihi süresiz olarak ertelendi. Şimdi ise beyazperde için gün sayılırken, Netflix’in 20th Century Studios ile anlaşmak üzere olduğu ortaya çıktı. Henüz karar aşamasında olduklarından, filmin gösterim tarihine dair herhangi bir ipucu su yüzüne çıkmadı. Ancak filmin gösterime hazır olduğu düşünülürse, anlaşma yapıldığı takdirde yıj.l içinde The Woman in the Window’u izleyebileceğiz. 

A.J. Finn’in çok satan romanından uyarlanan filmde Amy Adams, New York’ta yaşayan agorafobik bir çocuk psikoloğunu canlandırıyor. Evinden çıkmaktan korktuğu için kızıyla ve eşiyle ilişkisi zedelenen Anna Fox, kendini film noir’a veriyor. İzlediği filmlerdeki gibi komşularını gözetlemeye başlayan Anna için işler zamanla ilginç bir hâl almaya başlıyor. Filmde Amy Adams’a eşlik eden isimler arasında Julianne Moore, Gary Oldman, Anthony Mackie, Brian Tyree Henry ve Wyatt Russell var.

Joe Wright’ın Hitchcock-vari yeni filmi The Woman in the Window’a göz atmak isteyenler için fragman hemen aşağıda. 

Yazı: Asena Büyük