Yeni Little Dragon albümü ufukta göründü

İsveçli elektronik pop grubu Little Dragon, 2018 çıkışlı Lover Chanting EP’sinin ardından yeni bir albüm yayınlamaya hazırlanıyor. New Me, Same Us ismini taşıyacak albüm, grubun diskografisinin altıncı stüdyo albümü olacak.

1996’da kurulan ve ilk albümünü 2007’de yayınlayan Little Dragon, yaptığı basın açıklamasında New Me, Same Us’ı şimdiye dek yaptıkları “en iş birlikçi albüm” olarak tanımlıyor ve uzun geçmişlerine gönderme yaparak bu durumun tuhaflığını vurguluyor. Grubun açıklaması şöyle devam ediyor:

“Dürüst olmak, egoları bir kenara bırakma cesaretini göstermek ve büyük bir şeyin parçası olmak için efor gösterdik. Hepimiz kişisel serüvenlerimiz içindeyiz, değişiyoruz ama yine de inandığımız hikâyeler eşliğinde bir aradayız ve bu da bizi biz yapan şey.”

Little Dragon’ın ilham verici plak şirketi Ninja Tune kataloğuna gireceği ilk uzunçalar olan New Me, Same Us, 27 Mart’ta yayınlanacak. Albüme dair ilk ipucu ise grubun karakteristik groove’u ve Yukimi Nagan’ın özlediğimiz vokallerini bir araya getiren “Hold On” isimli tekli.