Yeni ''Louie'' sezonu 9 Nisan'da başlıyor!

Amerikalı komedyen Louis CK’in, kendisi gibi bir komedyen ve iki kız babası olan Louie isimli bir karakteri canlandırdığı dizisi Louie‘nin beşinci sezonu 9 Nisan’da FX’te başlıyor. Ayrıca kanalın yeni komedi dizisi The Comedians ‘ın da ilk bölümü 9 Nisan’da yayınlanacak.

2014 yılında üç Emmy Ödülü kazanan ve Louis CK’e bu yıl Altın Küre adaylığı getiren dizinin yeni sezonu, önceki bölümlerden daha kısa olacak şekilde kurgulanmış. Yeni Louie sezonu, yalnızca yedi bölümden oluşacak. Dizinin her şeyini yapan Louis CK’in hem 2016’da yayına başlayacak Zach Galifianakis’li komedi projesi hem de yine FX’te yayınlanacak Better Things isimli dizinin yönetmenliğini yapacak olması, sanki Louie‘nin beşinci sezonunu biraz kısa yapan etkenler.

9 Nisan günü, Louie‘den önce ilk bölümü yayınlanacak olan The Comedians‘ın başrollerinde de Billy Crystal ve Josh Gad yer alıyor. Crystal’ın efsanevi bir komedyeni, Gad’in de genç bir komedyeni canlandıracağı dizinin ilk bölümünün yönetmenliğini Curb Your Enthusiasm ve Seinfeld ekiplerinde yer alan Larry Charles üstleniyor.