Yeni Star Wars filminin Abu Dhabi çekimlerine başlanıyor

Geçtiğimiz ay bugünlerde çekimlerle ilgili ilk detayları vermeye başlayan The National, Star Wars: Episode VII’ın çöl kısımlarının çekimlerine bu salı Abu Dhabi’de başlanacağını duyurdu.

Abu Dhabi, altı Star Wars filminin beşinde bulunan çöl gezegeni Tatooine’in çekimlerinde kullanılacak. Söylentilere göre çöle içerisinde meydanı, kulesi ve devasa bir uzay gemisi bulunan gerçek büyüklükte bir şehir inşa edilmiş. Aynı zamanda şehrin hemen dışında patlayıcılarla açılmış büyük bir çukur bulunmaktaymış.

Orjinal oyuncu kadrosunda Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Peter Mayhew ve Kenny Baker’ın bulunduğu Star Wars Episode VII’e katılan yeni oyuncular geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. Kadroya dahil olan yeni oyuncular arasında John Boyega, Daisy Ridley, Adam Driver, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson ve Max von Sydow bulunuyor.

Star Wars: Episode VII’in yönetmenliğini Lost ve Fringe dizileri ile Star Trek’ten tanıdığımız J.J Abrams üstleniyor. Abrams’a senaryo yazımında da Star Wars serisinin son iki filminin (The Return of the Jedi ve The Empire Strikes Back) senaristliğini yapmış Lawrence Kasdan eşlik ediyor.

Star Wars: Episode VII 2015’in aralık ayında vizyona girecek.

Sightings Of The Set Of Star Wars
Yükleniyor...