Yeni “The Batman” fragmanı ile heyecan tavan

Bir yıldan fazla bir aranın ardından, nihayet: Robert Pattinson’ın Kara Şövalye’ye hayat verdiği, Matt Reeves’in (Cloverfield, Planet of the Apes serisi) dümene geçtiği The Batman filminden yeni fragman karşımızda. İlk tanıtım, geçtiğimiz yılın DC FanDome etkinliğinde yayımlansa da filmin prodüksiyon süreci hâlihazırda devam etmekte olduğundan gördüklerimiz kısıtlıydı. Vizyon tarihine 5 ay kalmışken elbette çok daha kapsamlı bir tadımlık var karşımızda. Kafa uzatmak için, hemen aşağıda:

Robert Pattinson, sinemada Bruce Wayne karakterini canlandıran en genç aktör olacak. The Batman de Bruce Wayne’in Kara Şövalyeliğe soyunduğu ilk yıllardan bir anlatı sunuyor. Christopher Nolan’ın süper kahraman anlatıları arasında milat kabul edilen Batman üçlemesi ile Todd Phillips’in Oscar ve Altın Aslan ödüllü Joker’ını hesaba katınca, The Batman için beklentiler arşa çıkmış durumda elbet. 

Diğer DC uyarlamalarından bağımsız bir anlatı sunacak film, izleyiciyi bir kez daha Gotham’ın karanlık ve suç dolu sokaklarına götürürken epey iddialı bir oyuncu kadrosunu da bir araya getiriyor. “Kimler var” derseniz Paul Dano, Zoë Kravitz, Andy Serkis, Colin Farrell, Jeffrey Wright, John Turturro ve Peter Sarsgaard; Pattinson’a eşlik edenlerin sadece bir kısmı.

The Batman Türkiye’de, tüm dünyayla aynı anda, 4 Mart 2022’de vizyona girecek.