Yeni “The Batman”in Catwoman’ı Zoe Kravitz oldu

Lenny Kravitz ve Lisa Bonet’nin kızı olan Amerikalı oyuncu Zoe Kravitz, daha önce LEGO Batman Movie’de seslendirdiği Catwoman karakterini bu kez kamera önünde canlandıracak.

Matt Reeves’in yönetmen koltuğunda oturduğu The Batman, iddialı bir oyuncu kadrosunu bir araya getiriyor. Kara Şövalye’yi Robert Pattinson’ın canlandıracağı filmde Jonah Hill ve Jeffrey Wright da kamera karşısına geçecek isimler arasında. Ayrıca yönetmenin hemen her projesinde çalıştığı besteci Michael Giacchino da filmin orijinal müziklerini hazırlayacak. Filmin vizyon tarihi de Haziran 2021 olarak belirlendi.

Gotham’ın en eski kahramanlarından biri olan Catwoman, daha önce de sinemaya birçok farklı oyuncunun performansıyla taşınmıştı. Bunlar arasında belki de en unutulmaz olanı, Michelle Pfeiffer’ın 1992’de Tim Burton’ın çektiği Batman Returns filmindeki performansı olacaktır. Karakteri sonraki yıllarda beyazperdede canlandıran diğer isimler de Halle Berry ve Anne Hathaway.

Kravitz’in filmografisinde çeşitli süper kahraman yapımları ve çizgi roman uyarlamalarına rastlamak mümkün. 2017’de Catwoman’ı animasyon dünyasında seslendiren oyuncu, geçtiğimiz yılın dikkat çekici Spider-Man: Into The Spider-Verse’ünde Mary Jane’i seslendirmişti. Ayrıca Kravitz’i 2011 yapımı X-Men: First Class’ta da görmek mümkün.