Yeni yemek şovumuz Jon Favreau ve Roy Choi ikilisinden: “The Chef Show”

Netflix’in yeni yemek şovu “The Chef Show”, eğlence ve yemek dünyasının iki aranan ismini bir araya getiriyor: yönetmen, aktör ve yapımcı Jon Favreau ile modern Kore mutfağının Amerika’daki yıldızı şef Roy Choi.

İkilinin ilk bir araya gelişi, Favreau’nun 2014 tarihli dramedisi Chef’in çekimlerine rastlıyor. Chef, takdir gören bir şefin kariyeri yerine hayalleri ve ideallerinin peşinden gitmeyi seçerek restoranındaki işini bırakmasını ve bir yemek kamyoneti projesini hayata geçirmesini konu ediyordu. Filmde şefi de kendisi canlandıran Favreau, bu role hazırlanmak için Roy Choi’den danışmanlık almıştı.

Favreau’nun yükselen kariyerini ilerleyen yıllarda The Jungle Book filmi ve Lion King uyarlamasıyla takip ettik. Büyük merak uyandıran Star Wars dizisi The Mandalorian’ın yayın tarihi ise 12 Kasım 2019 olarak duyuruldu.

Roy Choi ise aralarında KCET ve Tastemade için hazırladığı yeni serisi Broken Bread’in de yer aldığı birçok televizyon yapımında yer aldı. İkili Chef’in prodüksiyonundan bu yana filmdeki yiyecekleri birlikte yeniden canlandırdıkları bazı pop-up etkinlikler de düzenlemişti. Şimdi ise 7 Haziran’da the Netflix’te yayınlanacak The Chef Show ile yeni reçetelere doğru yelken açacaklar.

The Chef Show, Jon Favreau’nun 2001-2005 yıllarında yayınlanan Dinner for Five isimli televizyon programını andırıyor. İkiliyi Amerika’daki favori gastronomik duraklarına uğrayıp ilham toplarken takip edecek ve mutfakta beraber izleyeceğiz. Favreau da ellerini kirleteceği için mutluyuz. Aşağıdaki fragmanda da göreceğiniz üzere bu yolculuklarında onlara Gwyneth Paltrow, Robert Downey Jr., David Chang, Evan Kleiman, Jazz Singsanong, Andrew Rea, Bill Burr, Robert Rodriguez ve Tom Holland gibi ünlüler de eşlik edecek. The Chef Show, 7 Haziran’da Netflix’te.