"Yetişkinlerin dünyası yozlaşmış ve aptalca": Matt Groening'den alıntılar

The Simpsons ve Futurama‘nın yaratıcısı, komedyen, ses sanatçısı, çizer ve nice sıfatla tanımlayabileceğimiz Matt Groening, bugün 62. yaşını kutluyor. Groening’in yeni yaşı şerefine, hem yaşam hem de The Simpsons hakkında kurduğu bazı cümleleri hatırlıyoruz.

*Bazı insanlar büyüdükleri zaman çocuk olmanın nasıl bir şey olduğunu unutuyorlar. Ben bunu unutmayacağıma dair ant içtim.

*Genellikle televizyondaki çizgi dizilerde iyi yazılmış senaryolar pek nadir olduğu için, The Simpsons‘ın animasyonları göz ardı ediliyor.

*Eğitimin beni nasıl daha akıllı biri yapacağını anlamıyorum. Ayrıca, öğrendiğim her yeni şey, beynimden başka eski bilgileri dışarı atıyor. Mesela evde şarap yapımı kursu aldıktan sonra nasıl araba süreceğimi unuttuğumu hatırlıyor musunuz?

*Romantizm öldü! Hallmark ve Disney tarafından hileli bir şekilde el konuldu, homojenize edildi ve parça parça satıldı.

*Eğer çocuğunuzun Bart Simpson gibi olmasını istemiyorsanız, Homer Simpson gibi davranmayın.

https://www.youtube.com/watch?v=DnmaJ3zqbMQ

*Kelimelerin hepsini biliyorum ama cümleler benim için bir anlam ifade etmiyor.

*Beklentilerinizi düşük tutun, fazlasıyla mızmızlanma dolu bir hayat yaşayacaksınız.

*Yetişkinlerin dünyası yozlaşmış ve aptalca.

*Her şeyi doğru yaptığınız zaman, birçok insan herhangi bir şey yapıp yapmadığınızı anlamayacak.

*The Simpsons özünde, aslında çok sevdiğin ama seni deliye çeviren insanlarla birlikte yaşamanın getirdiği duygu karmaşası üzerine kurulu.

*Hayatım boyunca çılgın çizimler yapacağımı ve bu işten hiç para kazanamayacağımı tahmin ediyordum. Yeteri kadar iyi çizdiğimi bile düşünmüyordum, yalnızca çizdiğim zaman mutlu oluyordum.

*Size bugün vereceğim teknoloji tavsiyesi şudur: Youtube’da izlediğiniz video ne kadar iyi olursa olsun asla altındaki yorumları okumayın! O yorumlar tüm insanlıktan nefret etmenize sebep olabilir.

*Temelde yapmaya çalıştığım şey, diğer herkesin yapıyor olduğu şeylere bir alternatif sağlamak.

*Her zaman Futurama‘nın gerçek, The Simpsons‘ın kurgu olduğunu söylerim.