Yıkıcı etki yaratma potansiyelli “The Worst Person in the World” fragmanı

Norveç’in simge yönetmenlerinden Joachim Trier’in son filmi Verdens verste menneske/The Worst People in The World’den ilk fragman geldi. Trier’in Reprise ve Oslo,31 August’tan sonra Oslo Üçlemesi’ni tamamladığı yapım, 74. Cannes Film Festivali Ana Yarışma’da ses getirmiş ve Renate Reinsve’ya En İyi Kadın Oyuncu ödülü kazandırmıştı. Fragman, filmin yıkıcı bir seyir deneyimi olacağının habercisi adeta.

Senaryoyu bir kez daha Eskil Vogt ile birlikte yazan Trier, The Worst In The World ile romantik kara komedi diyebileceğimiz bir türün sularında yüzmekte. Merkezde Julie var. Hayata ve insanlara olan açıklığıyla, özgür yaşamaya olan inancıyla Julie; ne yapmak istediği meslekten ne de nasıl bir partnerle mutlu olacağından emin olamayan enerjik bir kadın. Bu belirsizliklerle bir arada tutmaya çalıştığı kişiliği onu yer yer eski ilişkilerinin hayaleti yer yer de adını koyamadığı hisleriyle, yaralanmaya açık pozisyona getiriyor.

ABD’de sonbaharda beyaz perdedeki yerini alması beklenen The Worst Person In The World, Başka Sinema aracılığıyla yakında Türkiye’de de vizyona girecek.

Yazı: Yağmur Ruken