Yıldıray Çınar’ın ilk solo sergisi: “O Sırada…”

2000’lerden bu yana DC Comics, Marvel, Image Comics gibi çizgi roman dünyasını şekillendiren dev yayınevleri için üretim yapan Yıldıray Çınar, O Sırada… isimli ilk kişisel sergisini Bant Mag Havuz / Bina’da gerçekleştiriyor.

90’lı yıllardan bu yana pek çok önemli projede yer alan Çapa Çizgiroman Grubu’nun da kurucuları arasında bulunan Çınar, Noble Causes, Teen Titans, Legion of Super-Heroes, Batman/Superman, Super Girl, Superior Iron Man, gibi ünlü yabancı çizgi roman serileri için çizimler üretmeye devam ediyor. Aynı zamanda Türkiye’de Arkabahçe Yayınevi’inden çıkan Karabasan isimli bir mini çizgi-roman serisi de bulunan Çınar, O sırada… ismini verdiği sergisinde özellikle son dönemlerde Cable, Weapon X, Uncanny X-Men, Batman gibi farklı seriler için ürettiği işlerin orijinal çizimlerine yer verecek. O Sırada… isimli sergi, 19 Ocak’ta açılıyor.

Etkinliğin Facebook sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bant Mag. Havuz’da gerçekleşen Çizer Konuşmaları serisinin iki yıl önce ilk konuğu olan Yıldıray Çınar, dört Bant Mag. çizeri Sadi Güran, Sedat Girgin, Ethem Onur Bilgiç ve Furkan ‘Nuka’ Birgün’ün sorularını yanıtlamıştı.