Yıldız sağanağı “Don't Look Up”dan trajikomik bir klip

Bu seneki ödül sezonunda Netflix’in en büyük kozlarından biri, kendisine Oscar kazandıran The Big Short ile devler ligine geçiş yapan, aynı zamanda Succession’ın yaratıcı ekibinde yer alan Adam McKay’in yeni projesi Don’t Look Up. Anlatısını dünyaya yaklaşan bir asteroit üzerine inşa eden yapım adına başrollerden birine hayat veren Jennifer Lawrence ile yönetmen McKay, platformun uluslararası hayran etkinliği TUDUM kapsamında bir araya geldi. Önce dünyanın son gününde muhtemelen ne yapabileceklerini konuştular, ardından filmin mizahi tonunu açık eden ilk klibi sundular.

Peki ne hakkında Don’t Look Up? Astronomi lisansüstü öğrencisi Kate Dibiasky (Lawrence) ve hocası Dr. Randall Mindy (Leonardo DiCaprio) şaşırtıcı bir keşifle, Güneş sistemi içindeki bir yörüngede dönen bir kuyruklu yıldız tespit ediyorlar. Ancak bazı sorunlar var: Kuyruklu yıldız, doğrudan Dünya’ya çarpacak şekilde ilerlemekte ve bu tehlikeyi kimse umursamamakta. Kate ve Randall, Dr. Oglethorpe’un yardımıyla bir medya turuna başlıyorlar. Kuyruklu yıldızın çarpmasına sadece 6 ay kalmışken haberlere çıkmaya çalışmak ve çok geç olmadan sosyal medya bağımlısı halkın dikkatini çekmek trajikomik bir göreve dönüşüyor.

DiCaprio ve Lawrence dışında Meryl Streep, Cate Blanchett, Tyler Perry, Timothée Chalamet, Mark Rylance, Ron Perlman, Ariana Grande, Jonah Hill, Scott Mescudi (Kid Cudi), Rob Morgan, Himesh Patel ve Matthew Perry gibilerini izleyeceğimiz film 24 Aralık’ta erişime açılacak.