Yönetmenimiz, ilk kez, Billy Porter

2010’larda Tony Ödülü, Grammy Ödülü, Emmy Ödülü ve Altın Küre kazanarak eşine az rastlanır bir başarı elde eden Amerikalı oyuncu, müzisyen ve aktivist Billy Porter, kariyerinin ilk yönetmenlik deneyimine hazırlanıyor. 

Ryan Murphy’nin yaratıcılarından biri olduğu, 80’ler sonu New York’unun Ballroom kültürünü mercek altına alan Pose dizisiyle yıldızını iyice parlatan Porter, What If? isimli gençlik filmiyle kamera arkasına geçiyor. Senaryoyu, şu sıralar No Me Sigas isimli korku filmi için çalışmakta olan Meksikalı sinemacı Alvaro García Lecuona yazmakta. 

What If?, bir lise öğrencisinin okuldaki Kelsa isimli trans kıza olan aşkını sosyal medya üzerinden paylaşmasını ve sonrasında yaşananları konu edecek. Film hakkında konuşan Billy Porter, “Hollywood’da herkese dair her türden hikâyenin anlatıldığı bu yeni alanın bir parçası olmak heyecan verici” diyor. 

FX’te yayımlanan Pose, üçüncü sezon onayını almış fakat pandemi sebebiyle çekimler ertelenmişti. Dizinin finali olması beklenen üçüncü sezon 2021’de yayımlanacak. Ama detaylar henüz bilinmiyor.

Billy Porter’ın kadrosunda yer aldığı iki uzun metraj yaklaşıyor

Cinderella

Külkedisi masalına modern bir bakış getirecek müzikal filmin yönetmeni Kay Cannon. Masalın iyilik perisini Billy Porter canlandıracak. Sony’nin bu rol için eşcinsel ve Siyah bir aktörü seçmiş olması, gündemi bir süre meşgul etmişti. Filmin şu anki vizyon tarihi 5 Şubat 2021.

Little Shop of Horrors 

1960 tarihli kült bilim kurgu filmine Greg Berlanti yönetmenliğinde bir müzikal uyarlama çekileceği yaklaşık 4 yıldır gündemde. Oyuncu kadrosu için Chris Evans, Scarlett Johansson ve Taron Egerton gibi isimler konuşulsa da kadroda yer alacağı kesinleşen tek isim Billy Porter. Kendisi, uzaydan gelen ve insan kanıyla beslenen Audrey II isimli bitkiyi seslendirecek.


Yükleniyor...