Kenya Barris’in ilk uzun metrajı You People, 27 Ocak’ta Netflix’te

Yazı: Deniz Özöztürk

#BlackAF, Black-ish, Grown-ish ve yeni çizgi dizi Entergalactic’in yaratıcısı Kenya Barris’in ilk uzun metraj yönetmenlik deneyimi You People, 27 Ocak 2023’te Netflix’te olacak. Farklı kültürler, toplumsal beklentiler ve kuşak çatışmaları arasında kendilerini modern aşk ve aile dinamiklerini incelerken bulan bir çifti ve ailelerini merkeze alan filmin iddialı bir oyuncu kadrosu var. İlk fragman da hemen aşağıda.

You People; Los Angeles’da Ezra adındaki Yahudi bir kişinin, şehrin farklı bir bölgesinde yaşayan ve ailesi Müslüman olan Amira adlı Siyah bir kadına âşık olmasıyla başlıyor. Farklı kültürlerde yetişseler de çiftin ilişkileri pürüzsüzdür; ta ki ebeveynleri de resme dâhil olana kadar… 

Filmin başrollerinde, Stutz belgeseliyle son dönemde Netflix’in adından en çok söz ettiren simalarından biri olan Jonah Hill ve çeşitli gençlik komedilerinden tanıdığımız Lauren London var. Çiftin ebeveynlerine ise; yönetmenle #BlackAF dizisinde de çalışan Nia Long, komedi sineması denince akla gelen ilk isimlerden Eddie Murphy, The X Files dizisinin Ajan Fox’u David Duchovny ve Seinfeld’in Elaine’i Julia Louis-Dreyfus hayat verecek. 

Kadroda Sam Jay, Elliott Gould, Travis Bennett, Molly Gordon, Rhea Perlman, Deon Cole, Andrea Savage ve Mike Epps gibi isimler de mevcut. You People senaryosu; Jonah Hill ve Kenya Barris ortaklığıyla yazılmış. Yapımcılığını da ikiliyle birlikte Kevin Misher üstleniyor.