Z Raporu: Evdeki Saat

Güncel popun sonik paletini kendine has yaklaşımıyla genişleten Eren Alıcı namıdiğer Evdeki Saat, 2023’ün ilk meyvesiyle karşımızda. Müzisyenin, kendisinden duymaya alışkın olmadığımız UK Garage etkileşimleri barındıran son numarası “Şehrin Işıkları”, hayat hâlihazırda o kadar kolay değilken, insanın kendi içine dönüp bir denge sağlaması konusunda çevresel etkenlerin yarattığı zorluklardan dem vuruyor. Söz, müzik, düzenleme, miks ve mastering kredileri bizzat Eren Alıcı’ya yazılan şarkının kapak fotoğrafı Batuhan Kucam, tasarımı ise PANIC imzalı.

Evdeki Saat yanıtlıyor: Finalini değiştirmek istediğin bir film? Hayatta yaptığın ilk iş? Senin hakkında muhtemelen bilmediğimiz bir şey? Buyrunuz Evdeki Saat Z Raporu’na.

Gündemi en çok nerelerden takip etmeyi tercih ediyorsun?

Gündemi seçimlerden sonra takip etmeyi bıraktım. Sadece spor haberleri okumak için Twitter’a giriyorum ve oldukça huzurluyum bu konuda. Arada gözüme ilişen önemli şeyleri okuyorum. 

Son dönemde haberdar olduğun ve sıkı takibe aldığın hesaplar var mı?

Yine geçtiğimiz aylarda aşırı Twitter ve Instagram kullanımından sonra sadece günlük keyiflerim için takip ettiğim spor sayfaları var. Kimin ne yaptığını merak ettiğim anlar da oluyor ve bunlar etrafımdaki sanatçılar oluyor genellikle. Onun dışında sıkıcı bir sosyal medya kullanımındayım. Arada bir Reels’a düşüyorum. Gerçekten herkese tavsiye ederim akıl sağlıkları için.  

Günde kaç saat, en çok hangi platformlarda vakit geçiriyorsun?

Her şeye rağmen sanırım yine en yukarıda Instagram ve Twitter vardır. Günde ortalama bir iki saat aralığında.  

Finalini değiştirmek istediğin bir film? 

Barbie.

En son yaptığın yolculuk nereyeydi? Birkaç cümlede özetleyebilir misin?

Çeşme’ye konsere gittim en son, sanırım iki hafta oldu. Hiç tatil yapamamıştım bu sene. Hiç yoktan Ege Denizi’ni görmek bile iyi geldi. 

Küçükken bir idolün var mıydı?

Altı yedi yaşlarında olduğumu hatırlıyorum. İlk idolüm Athena Gökhan’dı. Kasetlerini dinleyip evde dans ettiğim yetmezmiş gibi tüm akrabalarımın düğününde “Öpücük” açtırıp dans ederdim. Ezberlediğim ilk şarkı da “Öpücük”tü.

Hayatta yaptığın ilk iş neydi?

Bursa / Nilüfer’de Barış Cafe isminde bir çay bahçesi vardı evimize yakın. Orada garsonluk yapmıştım. İlk işim oydu. 

Son zamanlarda en çok dinlediğin müzikler?

Kendime yaz başında bir liste yapmıştım “bu yaz buralardayım” isminde. Bütün yaz o listeyi dinledim. 

Senin hakkında muhtemelen bilmediğimiz bir şey?

Overthink üstadıyım.