Zendaya, Euphoria için kamera arkasına geçmeye hazır

Dune serisinin çekimleri devam eden ikinci halkası ve şu an post prodüksiyon aşamasında olan Luca Guadagnino filmi Challengers derken, kendi jenerasyonun en popüler isimlerinden Zendaya’nın filmografisi heyecan verici yapımlarla genişliyor. Bunlardan biri de HBO’nun fenomen dizisi Euphoria elbette. İlk sezondaki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu (Drama) dalında Emmy ödülüne uzanan -ve bu başarıyı elde eden en genç oyuncu olarak tarihe geçen- Zendaya, 2. sezondaki “Stand Still Like the Hummingbird” bölümü ile bir Emmy’ye daha uzanmaya oldukça yakın. 3. sezon için ise uzun bir bekleyiş bizleri bekliyor.


Konu Euphoria olunca, kendisinin oyunculuğun ötesinde planları var anlaşılan. Vogue Italia’ya kapak olan Zendaya 2. Euphoria sezonu için kamera arkasına geçmeyi planladığından, hatta bu hayalinin neredeyse gerçek olduğundan bahsediyor. 6. bölüm olan “A Thousand Little Trees of Blood”ın yönetmenliğini normal şartlarda kendisi üstlenecekmiş; ne var ki role hazırlanması gerektiği için bu fırsatı kaçırmış. “Yeterli zamanım yoktu, o nedenle ne yazık ki bu kez yapamadım. Doğru şekilde yapmak için yeterli zamana sahip olmak istedim. Yani, muhtemelen gelecek sezon!” diyor genç oyuncu.

Euphoria kadrosundan kamera arkasına geçen tek isim Zendaya değil öte yandan. Jules’a hayat veren Hunter Schafer, karakterine odaklanan özel bölüm “Fuck Anyone Who’s Not a Sea Blob”un senaryosunu, dizinin yaratıcısı Sam Levinson ile birlikte kaleme almıştı. Kendi prodüksiyon şirketi Fifty-Fifty Films’i kuran Sydney Sweeney ise yapımcı kimliğiyle karşımıza çıkmaya gün sayıyor.

Zendaya’nın başrolleri arasında yer aldığı son Spider-Man üçlemesi hakkında, Marvel cephesinde kimi gelişmeler yaşandığını da anımsatalım. Tom Holland’ın role döneceği yeni bir üçlemenin yolda olduğuna dair dedikodular mevcut. Daha önce “bu evrene veda etmeye hazır hissettiğinden” bahsetmişti Zendaya; dolayısıyla kendisini tekrar MJ suretinde görebilecek miyiz, zaman gösterecek.