Zorlu PSM’de Lokalize zamanı

Zorlu PSM’nin yerli sahnenin nabzını tutan konser serisi Lokalize, yeni sezon konserleriyle 24 Eylül’de start alıyor. Farklı janrlar ve estetiklerden isimleri %100 Studio sahnesinde buluşturan serinin yaklaşan konserlerine bir bakalım.

Kahraman Deniz
24 Eylül

2013’ten bu yana üreten ve ilk albümü 23’ü 2016’da yayımlayan Kahraman Deniz, gerek ses getiren teklileri gerek film ve dizilerde kullanılan şarkılarıyla dikkatleri üzerine çekti. 2018’e tarihlenen “Suç Mahalli” ve “Deniz ve Güneş” gibi şarkıları birer hite dönüştü. Son albümü 6’yı 2020 sonbaharında yayımladı, 2022’ye şimdiye dek 4 tekli sığdırdı. Lokalize: Kahraman Deniz konserinin biletleri burada.

Soft Analog
30 Eylül

Soft Analog disko, synth-pop, dream-pop, new wave, funk ve elektro dans-pop formlarının sesleriyle büyülenen, 80’ler ve 90’lar tınılarından ilham alan bir grup. Eğlenceli bas ve synth yürüyüşleri, pop dokunuşları, pürüzsüz vokallerle daima canlandıran bir etki bırakıyor dinleyende. Soft Analog’un şarkıları dinamik-enerjik sesler, melankolik ve eleştirel bir anlatımla modern hayatın yarattığı duygu ve farkındalıklara değiniyor. 30 Eylül’de Lokalize kapsamında özel bir konseptle sahnede olacaklar. Biletler burada.

Onurr “sakin tribute”
21 Ekim

2000’li yıllarda alternatif rock grupları arasında hızlıca yükselen ve geniş bir dinleyici kitlesi elde eden Sakin, grubun solisti Onur Özdemir’in hazırladığı seçkiyle “sakin tribute” konseriyle Lokalize sahnesinde. 2011’de dağılmış olsa da “Sentetik Sezar”, “Edepsiz Komedya”, “Kırmızı Oda” gibi klasikleşmiş şarkılarına bir dönemin ruhunu sıkıştıran Sakin’in eski demolarından oluşan Hayata albümü de 2020’de yayımlanmıştı. 2000’ler nostaljisi yaşatacak konserin biletleri burada

Yedinci Ev
30 Ekim

2011’de Birkan Nasuhoğlu, Hazar Aşçı ve Turgay Gülaydın tarafından kurulan Yedinci Ev, ilk albümleri Şimdi’yi iki yıl sonra paylaşmıştı. “Anlat Ona”, “Sevsene Beni” gibi hitlerin çıktığı albümün ardından 2017’de ikinci albüm yayımlandı. Üretime mola verdikleri üç yıllık bir aranın ardından 2021’de yeniden bir araya geldikleri ilk konserlerini Zorlu PSM’de veren ekip, Lokalize serisi kapsamında bir kez daha %100 Studio’ya konuk oluyor. Biletler için buraya.

Sedef Sebüktekin
4 Kasım

Romantik ve varoluşsal sorularını sorarken, kendisi gibi kafası karışıkları dansa davet eden Sedef Sebüktekin, 2016’dan bu yana, sıra sıra dizdiği teklilerle yerli sahneye alternatif pop frekansları yayıyor. “Unutmam Lazım”, “Çıplak”, “Sen İstersin” ve son teklisi “Uyu” gibi sevilen şarkılarıyla romantik denizlerde kulaç attıracak bir performansla Lokalize sahnesinde olacak. 4 Kasım akşamı %100 Studio’da gerçekleşecek konserin biletleri burada.