Zorlu PSM Vestel Amfi’deki konserler hem fiziksel hem çevrimiçi

Aylardır dillendirdiğimiz gibi, canlı müziğe hasret katlana katlana büyüdü ve karşı konulamaz bir hâl aldı. Sektörün tüm yapıtaşları için eşi görülmemiş bir meydan okumaya dönüşen bir buçuk senenin ardından kimi mekânlarda açık hava konserler düzenleniyor. 18, 25 ve 30 Haziran günlerinde üç farklı disiplinden üç heyecan verici konsere ev sahipliği yapacak Zorlu PSM Vestel Amfi de bunlardan biri.

18 Haziran Cuma akşamı gerçekleşecek ilk konserde sahne Islandman’in. Elektro-akustik kurgusuyla yarattığı kozmik dans müziğiyle sahnede devleşen üçlünün performansı, kıvrak dans figürlerinizin kas hafızanızda hâlâ mevcut olup olmadığını test etmek için iyi bir başlangıç olacaktır! Islandman’in geçtiğimiz haftalarda Kamp Records tarafından albümleştirilen Karavan Sessions kayıtları, konser için ısınma turları yapmaya ideal. Vestel Amfi’deki konserin biletleri ve detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.

25 Haziran Cuma akşamı, Sena Şener’in performansıyla devam ediyor amfi konserleri. Yerli sahnede yeni neslin dikkat çekici yorumcu ve şarkı yazarlarından biri olan Şener, 2018 tarihli ilk albümünün ardından yoluna teklilerle devam ediyor. Bu sene Cem Adrian ve Mahmut Orhan’la birer düet yayımlayan Şener, son olarak mart ayında “Kendim Ettim Kendim Buldum” yorumunun canlı kaydını paylaşmıştı. Konsere ilişkin detaylar burada.

Üçlemenin son konseri, 30 Haziran Çarşamba akşamı. Sahne kurulumunda ve orkestrasyonunda sıklıkla değişikliklere giden Korhan Futacı, alemler ötesi bir deneyim için sahnede olacak. Tamburada, DANdadaDAN, Konstrukt ve Kara Orkestra gibi ekiplerle farklı sulara dalıp çıkan Futacı da son dönemde Jehan Barbur, Nova Norda ve Haluk Bilginer düetleriyle karşımızdaydı. Bir ritüele dönüşen Korhan Futacı konserlerini özleyenler için, 30 Haziran Vestel Amfi performansının detayları ve bilet bilgileri burada.