Isınma turu: GoGo Penguin

İngiliz deneysel caz üçlüsü GoGo Penguin merakla beklenen dördüncü stüdyo albümleri A Humdrum Star’ı geçtiğimiz şubat ayında piyasaya sürdü. Son yılların en çok konuşulan caz oluşumlarından biri olan GoGo Penguin, son albümlerinin turnesi kapsamında bu akşam Zorlu PSM Studio sahnesinde performans verecek. Cazın sınırlarını akustik-elektronik seslerle ve emprovizasyon temelli performanslarla genişleten üçlünün hipnotize eden melodileriyle mest olacağımız konser öncesinde kulaklarımızın pasını almak için ısınma turu atıyoruz.

Son iki albümlerini prestijli Blue Note etiketiyle yayınlayan Manchester çıkışlı üçlü, piyanist Chris Illingworth, basçı Nick Blacka ve davulcu Rob Turner’dan oluşuyor. Bestelerini tek bir ünite olarak oluşturan ve çalan GoGo Penguin’in müziğinde bulabildiğimiz referanslar Squarepusher, Aphex Twin, Massive Attack gibi elektronik temelli gruplardan, Shostakovich ve Debussy gibi klasik ve Philip Glass gibi çağdaş minimal müzik bestecilerine uzanıyor.

Akşam için henüz plan yapmadıysanız, GoGo Penguin konserini kesinlikle kaçırmayın deriz. Biletler için buraya tıklamanız yeterli.