Marvel, “Spider-Man: Homecoming”in öncesini bir çizgi romanla anlatacak

Marvel, “Spider-Man: Homecoming”in öncesini bir çizgi romanla anlatacak

Başrolünde Tom Holland’ı izleyeceğimiz ve bir hayli genç bir Spider-Man karakterini karşımıza çıkaracak olan Spider-Man: Homecoming filmi, 7 Temmuz 2017’de vizyonda olacak. Marvel’ın sinematik evrenindeki orijin hikayelerinin en yeni halkası olacak Spider-Man: Homecoming’in öncesinde yaşananları konu eden bir çizgi roman yolda.

İlk olarak geçtiğimiz bahar aylarında vizyona giren Captain America: Civil War‘da Tom Holland’ın canlandırdığı Spider-Man karakterinin orijin hikayesini anlatacak film, çizgi roman tutkunlarının epeydir merakla beklediği yapımlar arasında. Bugüne dek defalarca sinemaya uyarlanan Spider-Man’in hikayesini bu kez farklı bir açıdan ele almak isteyen Marvel, Peter Parker karakterinin bir kahramana dönüşme sürecini de farklı bir metotla anlatmak istiyor gibi gözüküyor.

MCU Exchange isimli web sitesinin Amazon’da Spider-Man: Homecoming Prelude isimli çizgi roman için hazırlanan sayfayı keşfetmesiyle ortaya çıkan haberlerin ardından henüz Marvel cephesinden resmi bir açıklama gelmiş değil. Henüz yazar ve çizerlerinin kim olacağı da bilinmeyen Spider-Man: Homecoming Prelude, iki bölümden oluşacak bir mini seri olarak kurgulanıyor. Söz konusu çizgi romanların önümüzdeki yazın başlarında satışta olacağı tahmin ediliyor.

 

Benzer yazılar