Ryan Murphy ve Netflix, yeni yapımlar için güçlerini birleştiriyor

Ryan Murphy ve Netflix, yeni yapımlar için güçlerini birleştiriyor

American Horror Story, Glee ve Nip/Tuck gibi dizileriyle sayısız ödül kazanan yapımcı, yönetmen ve senarist Ryan Murphy, Netflix’le birden fazla yapımı kapsayan bir anlaşmaya imza attı.

Netflix ve Murphy’nin anlaşması, 1 Temmuz 2018 itibariyle geçerli olacak. Henüz ne tür dizi veya filmlerin bizi beklediğine dair net bir açıklama yok ama söz konusu Ryan Murphy olunca, yine alışılmışın dışında bir yaklaşım benimsemiş bir diziyle karşılaşmamız muhtemel. Netflix’in içerik direktörü Ted Sarandos da söz konusu anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada Murphy’nin dizilerinin televizyonculuk tarihine geçtiğini ve kimi türleri yeniden tanımlamayı başardığını vurguladı. Ünlü yapımcının çalışma disiplini ve her projesiyle yeni boyutlar kazandırdığı hikâyeciliğini ön plana çıkaran Sarandos, Murphy’yle çalışacak ve yeni üretimler yapacak olmaktan duyduğu heyecanı dile getirdi.

1989 yılında Indiana’dan Hollywood’a geldiğinde cebinde yalnızda 55 Dolar bulunan bir genç olduğunu ama hayallerinin fazlasıyla duygusal ve yoğun bir şekilde gerçekleştiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Ryan Murphy de bugünlere nasıl geldiğini unutmadığını söyledi. Netflix için özel olarak hazırlayacağı yapımlarda yine çeşitli azınlıkların ve LGBTİ karakterlerin kahramanları olacağının altını çizen Murphy’nin son yıllarda dizi ve film sektörüne yeni bir soluk getiren platform için neler planladığı şimdiden büyük merak konusu.

 

Benzer yazılar