Kelis’in sunacağı yarışma programı: “Cooked With Cannabis”

Müzisyen ve şef Kelis’in sunucusu olduğu yeni Netflix programı Cooked With Cannabis, bir baharat olarak kanabis kullanılan yemek tariflerini yarıştıracak.

2003 yılında Tasty albümüyle dünya çapında listeleri alt üst eden Kelis, “Milkshake” şarkısıyla akıllara kazınmıştı. Aktif müzik kariyerinin yanı sıra 2006-2010 yıllarında profesyonel yemek eğitimi alan Kelis bu dönemde Lauren Pesavento ile bir de yemek kitabı çıkarmış, 2015’te ise My Life on a Plate isimli kendi kitabını hayranlarıyla paylaşmıştı.

Kelis’in sunumuyla gerçekleşecek kanabis temalı Cooked With Cannabis’te ise üç profesyonel şef altı bölüm boyunca yarışacak. Şeflerin üretimleri arasından en iyi üç kanabisli yemek seçilecek ve kazanana 10 bin dolarlık ödül verilecek. Dünyada Weed Day olarak kutlanan 20 Nisan’da yayınlanacağı açıklanan programda Kelis’e ayrıca Portland Food Anventures’ın yıldız şeflerinden Leather Storrs eşlik edecek. Kanabisin spiritüel ve tıbbi kullanımını ayrı tutarsak daha çok bir baharat olarak kullanıldığını söyleyen Storrs, kanabisle tatlandırdığı yemeklerin hem deneyim olarak hem de lezzet olarak yeni kapıları araladığını ifade ediyor.

Yazı: Selcan Kuhak